Oneskorené dodanie stavebného materiálu: Aké sú vaše skúsenosti?

Profilova fotka
Aké máte skúsenosti počas aktuálnej situácie? Dodali vám stavebný materiál načas alebo stále čakáte? Obávate sa oneskoreného dodania?
tieto predlzene doby su uz nejaky ten cas. kazdy uz si na to podla mna zvykol a rata s tym, ze sa bude musiet cakat dlhsie. preto by som volil taku taktiku, ze objednam radsej s dostatocnym predstihom ako potom bedakat, ze to trva. aj ked je mi jasne, ze nie v kazdom pripade sa to takto da riesit.
Asi tak nejak, ono nie je problém si zistiť, ako materiál do daných stavebnín chodí a ako vravíš radšej objednať v predstihu. Niektoré stavebniny vedia na nejaký ten čas materiál aj uskladniť takže da sa aj takto
Profilova fotka
@ondro_26 Dobrý deň, ďakujem za Váš názor. Doplním. Vo väčšine prípadov stavbu plánujete už dlhšie. Už pri konzultácii stavby s projektantom by sa zákazník mal dozvedieť aké materiály budú resp. sú uvažované na stavbu svojho rodinného domu a teda budú obsiahnuté v projektovej dokumentácii. Preto aj niektorí projektanti už odporúčajú stavebníkom, investorom, aby sa v stavebninách v predstihu informovali o dobách dodania jednotlivých materiálov. V tomto patrí HELUZ medzi najprehľadnejších výrobcov a dodávateľov. Ako jediný na trhu máme objednávanie pomocou nášho portálu, ktorý je prepojený so službou „Môj Heluz“ https://www.heluz.sk/sk/moj-heluz/login Tu si po objednaní materiálu vie sám zákazník sledovať svoje dodávky. Presne ako pri iných obdobných doručovateľských službách. Vidí tam dátumy dodania ako aj skladbu materiálov na jednotlivých kamiónoch. V neposlednej rade, veľmi veľká pomoc je, že niektoré stavebniny, vedia materiál aj preskladniť a vyvážať materiál, keď bude potreba. Vtedy si to môžu naskladať na auto aj s iným materiálom, ktorý tiež potrebujú na stavbu domu.
Profilova fotka
@tomasjur Dobrý deň, ďakujem za Váš názor. Áno, dôležité je riešiť dopyt materiálu s určitým predstihom.
staval som pre piatimi rokmi a tam nebol problém ak som si včas objednal ...teraz neviem
Profilova fotka
@yetinb Dobrý deň, ďakujem za Váš názor. Áno, vždy je potrebné objednávať včas. No dnes je to už nevyhnutnosť.. 👨‍💻📞📝
@technikheluz mňa by zaujímalo ako to bude s cenami Heluz konkrétne 300mm Uni nakoľko že vraj od januára od ide zase hore..
Profilova fotka
@adiso 💶Dobrý deň, ďakujem za Vašu otázku. Od 1.2.2022 sa ceny materiálu Heluz, vrátane UNI 30, zvýšia o 5%. Ak si však zákazník dá urobiť ponuku v stavebninách v pondelok 31.1.2022 bude mu platiť 2 týždne v súčasných cenách a termín vývozu materiálu bude platiť až do konca mája 2022. Napr. to môže byť výhodné pre stavebníka, ktorý plánuje realizovať základovú dosku v mesiaci apríl a múry plánuje stavať v máji. 💳
Profilova fotka
Dobrý deň, Dni s Heluzom sa oficiálne skončili. Chcel by som Vám poďakovať za Vaše príspevky a názory. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky k témam, ktorým sme sa venovali, alebo k výrobkom Heluz, pokojne ma kontaktujte tu na Modrej streche v profile PRO: https://www.modrastrecha.sk/catalog/v... alebo na komaromi@heluz.sk 🙂 Prajem veľa úspechov počas Vašej stavby domu! Ing. Milan Komáromi, www.heluz.sk
1

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?