Vymena zamkovej dlazbu za keramicku

Ahojte, planujeme tento rok prerobit terasu pri dome, vybetonovat a polozit keramicku dlazbu. Aktualne tam je zamkova dlazba 50x50x8 pod ktorou je cca 15-20cm vrstva makadam, strk atd. Uvazujem nad tym, ze po vybrati tejto dlazby, tuto plochu zalejem betonom, t.j. hrubka betonu by bola cca 6cm. Je to prosim vas dostatone? Co by ste doporucili? - minimalne hrubka betonu - typ betonu - treba dat aj nejake kari siete, pripadne ake? Plocha terasy je cca 50m2 Dakujem
Odpovedať
@bee19 ak je dobre zhutneny podklad tych 6cm je asi hranicnych (zatazovana chodzou) Samozrejme je pouzitie kari sieti, pricom staci i 4-5mm x150. Ja som chcel to iste ako ty, ale ostal som pri planovanej realizacii metlickoveho betonu, lebo beton tam musi ist tak ci onak a vyhnem sa hydroizolacii, lepidlu na dlazbu, drahej exterierovej dlazbe a v neposlednom rade epoxidovej skarovke. Porozmyslaj nad tym ;-)
Odpovedať
@rkorba dakujem za info. Nepomohlo by keby dam nejaky pevnejsi beton (preistotu)? Je tiez pravda, ze s hydroizolaciou som nepocital. Je to nutne "pod kachlicky na terase"? Rozumiem preco sa to dava do kupelky...
Odpovedať
@bee19 izolacia je pptrebna. - Zalejte 5cm betonu -asfalt.penetrak -asfaltove pasi -sietovina a zaliat 10cm beton. Na toto uz nieje potrebne davat drahu hydroizolaciu. Beton B20.
Odpovedať
@rkorba metlickovy beton chces na terasu? To si neviem predstavit. Nevybehnes na terasu potom bosou nohou, ani to neudrzis take ciste, ako dlazbu
Odpovedať
@zuzcek1988 ty co preboha robis zabijacky na terase? :-)
Odpovedať
@rkorba trapna otazka, ale ok. Nie ziadne zabijacky, ale na terasu si chcem v lete vybehnut bosou nohou, vypit kavu a vratit sa do domu bez toho, aby som mala vsetko zacapane. Jedine ze by si chcel prdikuru zdarma, lebo paty to zoderie paradne
Odpovedať
@zuzcek1988 to je presne to preco chceme dat dlazbu. Na terasu sa chodi priamo z obyvacky najlepsie bosou nohou 🙂
Odpovedať
To neexistuje nejaka,, umyvatelna" zamkova dlazba na terasu? 🙂
Odpovedať
@bee19 ano, ja to uplne chapem. Sama mam chodniky z metlickoveho betonu, ale na terasu sme dali dlazbu. Mame psa, takze capky zablatene, deti nanosia piesok atd....mozno sa aj pre tie zabijacky rozhodnem 😛 😄 cize dlazba je za mna najlepsie riesenie na udrzbu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?