Spraviť prvú zámkovú dlažbu alebo fasádu?

sme tesne pred dokoncenim exterieru a nazory ludi sa ,ako vidim,lisia. niekto hovori,ze treba urobit najprv fasadu,aby sa potom nazaspinila zem,niekto robi najprv dlazby,a potom ich pri malovani prekryje,lebo vraj sa pri dlazdeni este riadne na dom prasi =-) aky mate nazor,resp.ako ste to robili vy?
Odpovedať
1. fasáda 2. zam. dlažba Okrem ineho pri realizacii fasady je potrebne lesenie, jedine zeby boli robotnici extra vysokí :-D a to moze tiez dlazbu poskodit, nakolko je postavené na zemi a ma istu vahu + vaha robotnikov.... Nejde len o zakrytie pred poskodenim farbou. Je pravda, ze pri rezani zam. dlazby sa prasi, ale ak mate okolo domu priestor, co isto mate, da sa najst zavetrie, resp. ho spravit. Prajem vela stastia pri dokoncovackach a pekne pocasie.
Odpovedať
urcite fasada :-D
Odpovedať
tak fajn.aj ja si myslim,ze fasada.
Odpovedať
Profilova fotka
určite fasada je to tak rozumnejšie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Lepšie je urobiť najskôr dlažbu a až potom fasádu. Veď pri príprave terénu a pokladaní dlažby sa dosť práši a špiní. Je to tak lepšie. ;-)
Odpovedať
leila? Ide o pokladanie dlazby, nie terenne upravy. Ked ti na cerstvo polozenu z.dl. postavia lesenie, to bude musiet byt fest spravena, aby sa neposkodila. A ak k preliaceniu dojde, povie ti poladac, ze ste ju neprimerane zatazili. Ale kolko ludi, tolko nazorov...
Odpovedať
suem... no snad tam nebudu davat lego... kazda dlazba ma svoju nosnost a ked je polozena spravne, nemozu predsa vzniknut "preliaceniny" po leseni... okrem ineho dnes zozenies mobilne hlinikove lesenie, kt je lahucke a skvele na manipulaciu... fasada sa robi pred dlazbou z toho dovodu, ze pri jej nanasani pada aj na zem... a fasadne farby sa uz z tych dlazieb (betonovych, kamennych akychkolvek) nedaju uz odstranit... to je ten hlavny dovod... farba ti znici dlazbu... ;-) ;-)
Odpovedať
kali asi necitas vsetko... O tom ze najprv dlazbu a o dovodoch som pisala v 1.prispevku. Ci je padajuca farba hlavny dovod, by sa dalo polemizovat. Otazka bola co skor, moj nazor je 1.fasada, 2. dlazba, ale nikomu jeho nazor neberiem. Kazdy ma svoj rozum a dovody, tak sa podla toho rozhodne. Inak videla si lahucke, hlinikove lesenie, kt. by okrem ineho udrzalo okrem ineho aj par takmer 100 kg chlapov? Pre adu23 som povedala svoj nazor, dalej si uz myslim poradi, ked uz sa dostali az tu, skusenosti ma dost :-)
Odpovedať
no diky za nazory,vidim,ze aj tu sa to lisi. ja by so m bola asi za tu fasadu ako prvu z toho dovodu,ze ked naozaj poskodia tym lesenim dlazbu,nebodaj zaspinia,mozeme si trhnut.. ono sa sice pri dlazbe este naprasi,to je pravda,ale fasada je predsa vodeodolna,tak radsej asi splachnem mury vodou ako sa potom trapit s nejakou poskodenou dlazbou.diky baby.
Odpovedať
baby neblaznite, poskodit zamkovu dlazbu lesenim? preliaceniny? to co je za blbost? ak je kvalitne urobeny zaklad dlazba sa "nepohne"...
Odpovedať
...simasi...absoluuuuuuutny suhlas s pripomienkou |-| .... :-D ...my sme exoti....a preto sa u nas paralelne realizuje ...fasada....zamkova dlazba.... :-D :-D :-D
Odpovedať
suem... vidím že sa vyznáš! ale neda mi neopytat sa... co si ty robila skor? fasadu ci dlazbu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Samozrejme Fasadu, a nie jednu :-D :-D :-D Samasi, ale ved sprav ako chces. Ja nikoho nepresviedcam, hovorim o mojom nazore, kt. vychadza zo skusenosti. Aj ked je pravda, ze vacsinou to bol teren vyskovo clenity, rieseny v roznych urovniach, nakolko nas stavby na rovinach akosi neoslovili :-p .
Odpovedať
ak mas take skusenosti... tak potom nechapem tvoje vyjadrenia... robila si niekolko fasad, predpokladam, ze nie na jednom dome... a tvrdis, ze najprv si robila tie fasady... tak potom kedy vznikli tie "preliaceniny" na tej dlazbe z toho lesenia? my mame stavbu na rovine... a teren mame tak ci tak vyskovo clenity...
Odpovedať
Kali moja, ked nemas co robit, skus si najst niekoho ineho na kvakanie o nicom. Otazka bola co skor, a moj nazor na to padol 6.maja.... To znamena, ze ked nevznikli mne, tak a priori nevznikaju pri nespravnom zatazeni? Tvrdenie "my mame stavbu na rovine... a teren mame tak ci tak vyskovo clenity..." je velmi interesantny :-. , este som nevidela vyskovo clenitu rovinu ... no ale kadejake prirodne ukazy sa vyskytuju na Slovensku, aj vyskovo clenite roviny :-N
Odpovedať
prepac, nechcem ta nijako urazit ani nic podobne... ale tvoje vyjadrenia o niecom svedcia... precitaj si par veticiek o "mojom" kraji8-( http://sk.wikipedia.org/wiki/Podunajs... ...na pozemku mam vyskove rozdiely relativne od0cm do cca 50cm v urcitych bodoch, v zavistlosti od uz vybudovanej verejnej komunikacie (chodnik a cesta) ... a aj ked to podla teba znie "interesantne" su to dost velke vyskove rozdiely napriek tomu, ze byvame na rovine... tymto nasu "neplodnu" debatu koncim ;-)
Odpovedať
len sa hádajte!!! nás to bavíííí x-)
Odpovedať
1. fasada 2. dlazba koniec :-D :-D
Odpovedať
ved to je jedno... co das to bude ... bez oboch sa da byvat.... to je na kazdom co si da ako prve a ako druhe ..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
jednoznačne fasáda ;-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?