Škárovanie zámkovej dlažby

zdravim, asi som urobila blbost. od domu dole kopcom mame zamkovu dlazbu, pod nou iba obycajny strk, nie beton. aktivne som zamkovu dlazbu vycistila vysokotlakovym cisticom, dlazba je ako nova, ale mam velmi velke spary medzi jednotlivými kusmi. treba to aj zasparovat?? ak ano ako a cim? teraz ked prsi, voda mi nesteka dole kopcom, ale cez tie spary steka pod dlazbu.. dakujem za rady
Odpovedať
To, ze voda steka sparami do strku nevadi... vsiakne do podlozia. Vysparovat by ste to mali niecim takym: https://www.obi.sk/sypke-materialy/sk...
Odpovedať
Profilova fotka
Najlepšie nešpárovať.
Odpovedať
Dolu kopcom, kde je to dosť namáhané treba pevnosť dlažby zvýšiť škárovacím pieskom, taktiež pomôže proti presakovaniu vody a upadaniu dlažby.
Odpovedať
Nemusite pouzit taky drahy skarovaci cierny piesok, staci aj obyc.zlty piesok so stavebnin za pár eur za tonu.
Odpovedať
Profilova fotka
skarovaci piesok.. podla sirky spar..kludne aj hrubsi ak treba..teda "ostry" piesok ktoram sa robia potery... co ma zapadnut zapadne ostatne pozametas... ;-)
Odpovedať
Môj kamarát použil suchý betón ako špárovačku...ale neviem či je to dobré alebo nie...Podľa mňa je to ok, že je to v /aspoň sa to tak javí/ v celosti..Nemusí čistiť špáry od buriny a rastlín čo by eventuálne prešli.. ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@technik007 neviete, ci je po case kamarat spokojny s tym suchym betonom v sparach?
Odpovedať
@stef311 Áno je a nemenil by to..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?