Schodny na terene

ahoj mozem mat takto schody na terene davaja sa tam este nejake vrsty alebo mozem mat len takto vybetonovane na zemine ?vdaka
Odpovedať
@johny23 To chceš mať ako jeden betonovy monolit?
Odpovedať
@chrobak7 no asi ci malo by to byt inak?
Odpovedať
ja by som dal este nejaky zaklad aspon pod prvy schod, najlepsie aj pod najvyssi, nech si to nesada, nepraska
Odpovedať
no ked to bude monolit na volnej zemine, tak to dlhu trvacnost mat nebude...
Odpovedať
@zita19 ako by ste to riešily? vdaka
Odpovedať
rozhodne delit dilatacnymi sparami, spravit zaklad pod schody
Odpovedať
@johny23 moze to tak kludne byt. Nevieme sice dlzku ale treba si uvedomit ze ak tam das vystuz a bude dostatocna hrubka v najtensom mieste schodu tak sa to sprava ako volne schodisko. Ak je to prilis dlhe tak to niekde moze prasknut, v tom pripade oddilatuj na spodnom schode napr a zvysna rovina bude dalsi kus. Ak to je malo strme tak ziaden netreba, tu vidno podla obr. len ca 40 cm prevysenie a nato ziaden zaklad netreba.
Odpovedať
@jozefsv dakujem takto nejak som vas pochopil nejake dalsie vrsty sa pod beton nedavaju??
Odpovedať
@johny23 takto je to ok, ak to je odkop terenu tak ziadne vrstvy netreba. Ak to je navazka tak zhutnit po vrstvach ca 20cm. 4,5 metra moze byt teoreticky aj v kuse ak to bude prearmovane.
Odpovedať
@johny23 Aha, už tomu rozumiem. Som myslel, že to celé bude betónová kocka aj s tým cikcakovitým šrafovaním. Tak, ako si nakreslil na poslednom obrázku. Tie 3 metre budú vlastne betónový chodník. Tam treba odkopať a zarovnať terén, položiť geotextíliu, nasypať základnú vrstvu makadamu (cca 10 cm), užabovať a potom môžeš vyšalovať chodník a vyliať betón. Dobré je to vystužiť kari sieťou. Tie schody - to by som robil so základmi z DT a až potom vylieval tie schody betónom. Pozri tu, ako mi robili schody s podestou pri vchodových dverách. https://www.modrastrecha.sk/forum/ter...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?