schodny na terene

11. apr 2021100

ahoj
mozem mat takto schody na terene
davaja sa tam este nejake vrsty alebo mozem mat len takto vybetonovane na zemine ?vdaka

• @johny23  To chceš mať ako jeden betonovy monolit?

• @chrobak7  
    no asi
    ci malo by to byt inak?

• ja by som dal este nejaky zaklad aspon pod prvy schod, najlepsie aj pod najvyssi, nech si to nesada, nepraska

• Sponzor fóra
  • no ked to bude monolit na volnej zemine, tak to dlhu trvacnost mat nebude...

• @zita19  
    ako by ste to riešily? vdaka

• rozhodne delit dilatacnymi sparami, spravit zaklad pod schody

• @johny23  moze to tak kludne byt. Nevieme sice dlzku ale treba si uvedomit ze ak tam das vystuz a bude dostatocna hrubka v najtensom mieste schodu tak sa to sprava ako volne schodisko. Ak je to prilis dlhe tak to niekde moze prasknut, v tom pripade oddilatuj na spodnom schode napr a zvysna rovina bude dalsi kus. Ak to je malo strme tak ziaden netreba, tu vidno podla obr. len ca 40 cm prevysenie a nato ziaden zaklad netreba.

• @jozefsv  
    dakujem
    takto nejak som vas pochopil
    nejake dalsie vrsty sa pod beton nedavaju??

• @johny23  takto je to ok, ak to je odkop terenu tak ziadne vrstvy netreba. Ak to je navazka tak zhutnit po vrstvach ca 20cm. 4,5 metra moze byt teoreticky aj v kuse ak to bude prearmovane.

• @johny23  Aha, už tomu rozumiem. Som myslel, že to celé bude betónová kocka aj s tým cikcakovitým šrafovaním.

Tak, ako si nakreslil na poslednom obrázku. Tie 3 metre budú vlastne betónový chodník. Tam treba odkopať a zarovnať terén, položiť geotextíliu, nasypať základnú vrstvu makadamu (cca 10 cm), užabovať a potom môžeš vyšalovať chodník a vyliať betón. Dobré je to vystužiť kari sieťou.

Tie schody - to by som robil so základmi z DT a až potom vylieval tie schody betónom. Pozri tu, ako mi robili schody s podestou pri vchodových dverách.

https://www.modrastrecha.sk/forum/terasa/schody-na-terasu-a-schody-z-domu/?page=1

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém