Problém s vchodom do domu

Ahojte, nechce sa mi vypisovať prečo /je to komplikované/, ale vznikol nám oproti pôvodnému plánu taký problém s vchodom do domu. Ide o to, že pozemok je v miernom svahu /len jeho zaciatok, pokracuje ako rovina/. Dom je skratka vyssie ako mal byt, a teraz riesime priestor pred ním, aby vchod bol nejako normálne vyriešený... poradte ak máte osobnú skúsenosť, čo s tým priestorom ideálne spraviť- či zasypať, alebo tam na nejaké stĺpy spraviť betónovú miernu šikminu, alebo máte niekto podobnú vec vyriešenú ešte inak... Pre informáciu- ten rozmer čo sa musí poriešiť pred domom je cca 9,5x6,5x1,5 /tá hĺbka je priemer- vpredu je to okolo metra, vzadu okolo 1,8m dakujem /inak moje mega rychle nakresy si nevsimajte, to je len pre hrubu orientaciu ako to myslim 😄 /
Odpovedať
@dori2 Presne ti nepoviem, ale ten priestor pod dverami by si mohol využiť na vytvorenie pivnice, alebo nejakého skladového priestoru. Tým pádom tam budeš mať betónovú plochu ako strechu a máš to vyriešené. Alebo to zasypať zeminou, ale tá ti bude ešte 2 roky sadať.
Odpovedať
@chrobak7 dakujem 🙂 zabudla som napísať, že hľadáme naj riešenie v pomere úžitok-cena. s tou garážou resp. skladovacím priestorom sa tam manžel nejak najviac stotožnil, ja ani moc nie. Lebo to bude v podstate len bungalov- celý ten spodok čo je už na fotke je skladovací priestor- dve garáže, technická miestnosť a ešte odkladacia miestnosť /pravdepodobne práčovňa/ malo to byť inak, ale čo už...
Odpovedať
@dori2 Najlacnejšie je nasypať tam stavebnú suť, poriadne to zvalcovať a urobiť tam plochu so zámkovou dlažbou. Ak to po roku sadne, zámková sa vyberie, podklad zarovná a znovu sa položí dlažba. Trvalejšie riešenie je urobiť tam základy ako na terasu, z DT urobiť steny, stred zasypať zeminou alebo stavebnou suťou a na vrch spraviť ŽB deku primeranej hrúbky (ak tam bude len chodník, tak stačí nejakých 12 cm, ak tam budú parkovať autá, tak aj 15 a viac cm). Aby z toho bol aj úžitok, tak som ti navrhol spraviť tam nejaké miestnosti. Ale to je ešte drahšie riešenie. Najlacnejšie je nechať to tak, zarovnať do svahu a pri dverách spraviť schody. A neodpustím si poznámku, že takto to vyzerá, ak investor nerozmýšľa dopredu a veci rieši za pochodu počas stavby. Máte vôbec kvalitný realizačný projekt?
Odpovedať
@chrobak7 dakujem za napady 🙂 projekt samozrejme mame, stalo sa to len preto, ze sa planovalo pouzit pivnicu, ktora bola napoly zapustena do zeme, ale pri buracich pracach sa zistilo, ze sa to musi zrovnat so zemou kompletne. kedze projekt je na rekonstrukciu, museli sme zachovať aspon zaklady, ktore sme zvacsili dozadu /tie sa pouzit dali/ a bum- sme vyssie ako sa planovalo...
Odpovedať
@chrobak7 este teda dodam, ze projekt tej rekonstrukcie ratal so zasypanim predku sutou, lenze to bolo o nieco nizsie ako to vzniklo teraz...
Odpovedať
@dori2 na cast kde nebudu chodit auta daj prefabrikovanu betonovu pivnicu (hladaj na internete) - zvysok dosypat ako ti uz povedali.
Odpovedať
@marekjahoda super napad, vdaka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?