Polymérovy piesok premac

Profilova fotka
Dobrý deň, mám na terase 2 cm gresovu dlazbu na strkovom lôžku. Škáry sa snažíme skarovat pieskom jemnej frakcie. Taky pieskoviskovy. Ten ale stále prepadáva. Stačí vystriedať hadicou alebo keď silnejšie poprsi a piesok mizne. Natrafil som na polymérovy piesok, ktorý by tam mal asi zaschnúť a celé to držať. Len sa bojím ze ci to potom v prípade potreby budeme vedieť vybrať. Napr. ak sa poškodí nejaká dlažba... Alebo to zatvrdne a bude to ako spojenie s cementom? Ďakujem https://www.premac.sk/doplnky/polymer...
Odpovedať
@tomas_schabjuk Na dobré zvibrovanom podklade z 0-32 makadamu sa nemá kde strácať škárovací piesok
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren tak si predstavte že na štrk 32 nasypte jemný piesok. Aj keď je vibrovany, niečo samozrejme prepadne. Ale otázka inak znela. Dakujem
Odpovedať
@tomas_schabjuk Ja som nepísal štrk 32, ale madam 0-32 a cez neho neprepadne nič.
Odpovedať
@ruren neviem či sa dáva pod dlažbu makadam 0-niečo. posledná vrstva sa dáva 4-8 a pod a nežabuje sa. Dával som spodnú vrstvu 0-63 máš pravdu cez užabovanú by piesok neprešiel ale ani voda. neviem si predstaviť na také niečo rovno klásť dlažbu
Odpovedať
@tino2 Veď to je jasné, že na zvibrovaný makadam ide tenká vrstva drobného štrku, alebo makadamu na vyrovnanie, ale cez to nemá kde prepadávať piesok. Keď si makadam nezvibroval, tak ti bude piesok prepadávať vždy. A to si kde nabral, že cez zvibrovaný, alebo užabovaný makadam neprejde voda?
Odpovedať
skus skarovacku 1-3mm,2-4mm,neviem ake tam mas fugy
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_schabjuk treba si prečítať technický list, možno je to hneď odpoveď na vhodnosť: "Použitie škárovacieho piesku na podklad s hrubou štruktúrou frakcie 2/4, alebo 4/6,3 je zakázané.Prečo? Aby sa zabránilo migrácii/ prenikaniu škárovacieho piesku do ložnej vrstvy, výsledkom by bol slabý škárový spoj, ktorý by zostal drobivý a pravdepodobne by sa rozpadával."
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?