Napojenie zámkovej na verejnú komunikáciu

neriešili ste niekto že ste medzi zámkovu dlažbu a cestu dávali nejaký žlab alebo niečo iné na odvod vody ? alebo ako ste to napojili ? sklon je v smere cesty. Je to státie na auto a chodnik k domu spolu
Odpovedať
Profilova fotka
My máme pozdlž cesty v zemi drenážnu rúru. Tú tam dal developer , čo predával pozemky. On totiž musel k pozemkom vybudovať cestu s príslušným odvodňovacím kanálom Tak každý má pozemok, že ako sa napája napr naša zámková dlažba smerom k ceste, tam sme dali zatrávňovačky , aby mala kadiaľ odtekať voda do tej drenáže. A náš dom je na rohu tam je na foto vidieť , kamienky . Tadial vedie tiež tá drenážna rúra.
Odpovedať
@kuratko22222 dik
Odpovedať
@tino2 Ja som spájal zámkovú dlažbu s chodníkom (za ním je cesta). Medzi zámkovú a chodník sa dal žľab, ktorý je zvedený do vsakovacej jamy. Ale ak prší, voda nestihne stiecť do zľabu, vsiakne medzi kockami dlažby.
Odpovedať
@chrobak7 vieš mi pobedať aký žlab si dával kde i kupoval a cca koľko stál ? u nás nieje chodník tam kde máš chodník je u nás len tráva okolo cesty, takže aj cez to idem s dlažbou až k ceste, ale asi skončím skôr a dopojím to nejako medzi obrubníkom a dlažbou ,
Odpovedať
@tino2 Mne to robili majstri, takže presne neviem, ktorý žľab tam dali. Ale bude to niektorý z tých obyčajných z OBI alebo Hornbach, tam to boli tuším kúpiť. Cenu si nájdeš v katalógu, neviem, čo to stálo. Na tvojom mieste by som dal ten žľab na hranici pozemku a priestor medzi žľabom a samotnou cestou by som vylial betónom, aspoň 10 cm. Nie je to síce oficiálny postup, ale koho to bude zaujímať?
Odpovedať
@chrobak7 no len od hranice pozemku k ceste to sú skoro 3m. A robím šírku 5,4m. U mňa je cca 5 mod domu k hranici pozemku
Odpovedať
@tino2 @chrobak7 schody máš z čoho urobené ?
Odpovedať
@tino2 Ktoré schody máš na mysli? Tie pri vchodových dverách? To je základ z DT, schody sú vybetónované a je na nich dlažba z Merkury MArketu. Tu je pár fotiek, ako to bolo robené: https://www.modrastrecha.sk/forum/ter... Inak 3 metre je dosť veľká vzdialenosť. Myslel som, že to máš bližšie. To by malo byť v projekte uvedené, ako bude vstup na pozemok napojený na verejnú komunikáciu. Ja som to musel mať v projekte.
Odpovedať
@chrobak7 ten žľab má asi liatinovú mriežku , v obi majú len nerezovú. Je tam aj nejako upevnená ? Či nedostane nohy do zberných surovín
Odpovedať
@tino2 moj žľab ma plastovú mriežku a je tam priskrutkovana
Odpovedať
@tino2 v obi maju pozink a to je plech. To hadam neukradnu a liatina sa da skrutkovat.
Odpovedať
@profistavbari videl som s liatinou v jedných stavebninách ale to sa len akoby nacvakávalo, žiadne skrutky tam neboli, či sa to nejako dá dodatočne ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tino2 zalezi aky vyrobca. Tie sirsie uz musia mat lebo sa pouzivaju na odvidnenie ciest a tam by ho mohlo vyhidit auto alebo pluh.
Odpovedať
@profistavbari a nevieš nejaké dobré a za dobrúc enu poradiť ? chcem to dať medzi obrubník zámkovej a cestu, cesta je dole kopcom.
Odpovedať
@tino2 https://www.lacnestavebniny.sk/p/beto... Nieco take
Odpovedať
@profistavbari čo také niečo ? https://www.obi.sk/drenaz-a-ochrana-z... toto by asi nestačilo ? https://www.obi.sk/odvodnovacie-zlaby...
Odpovedať
@tino2 vychadzam z toho ze zlab bude pri vereunej ceste kde moze prejst aj auto nad 3.5t. Tento z obi obcas pouzivame ale na sukromne cesty kde bude jazdit len osobne auto a to len sporadicky.
Odpovedať
@profistavbari aj ten prvý z liatinovou len sporadicky ? tam píše že B125
Odpovedať
@tino2 vsetko zalezi od miesta pouzitia. Nepoznam miesto kde ho chcete pouzit,pisem co a v akej situacii pouzivame. Pokial bude jazdit po sukromnej ceste najcastejsie len zakaznik autom do 3.5t tak obcas pouzivame tie na ktore ste dali link. Pokial je vjazd hned pri hlavnej ceste kde bezne chodia auta nad 3.5t a samozrejme prejdu aj po zlabe tak treba nieco pevnejsie. Pouzivaju sa aj mensie liatinove ale tie nemaju srobovanie. Vsetko zalezi od miesta pouzitia a samozrejme aj od toho aku kvalitu chce zakaznik.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?