Nádrž na dažďovú vodu pod chodníkom s dlažbou

Ahojte, riesim dalšie nedostatky. AKo je vidno na obrázku: Zelená plocha je plocha na parkovanie - dlažbu Modra plocha je plocha na chodnik - dlažbu Oranzový štvorec je miesto kde je momentalne zvodova nádrž - teda strkom vysypana jama Jedná sa mi o to, že ked sa riešili zvodove nadrže tak sa to celkom nedomyslelo. Nádrž zachytava vodu z približne 1.5 strechy. Jej velkosť je cca 1.5x1.5x2m Strk bol nasypany nie užabovany Vysypana je okruhlym riečnym strkom o velkosti cca 32-64 Je na tom mieste už rok a pol Vystlana je okrem spodku geotextiliou V spodnej casti su este 4 vrty o priemere 35cm do hlbky dalsich 50cm aby som sa dostal do kamenneho podložia. Celkovo hlina je homok, niečo piesčito neviem akeho charakteru. Ked je leto je to ako beton, ale ked prsí tak voda zmizne rychlo. Jedna sa mi o to, že nad tym miestom podtrebujem vydlaždiť chodnik. Nemám kam premiestniť tuto nadrž nakolko pozemok je relativne uzky a v lavej časti kde je Xko je žumpa a rozvody vody, elektriny, kanalizacie atd... Za dom je to daleko a tam mam zvod na terasu a 1/4 strechy domu. Otázka 1: Možem nad týmto miesto spraviť chodnik??? Otázka 2: Je jasne že ked budem hlbiť miesto na parkovanie tak sa tie strky vlastne spoja aj so strkom tej nadrže. Počitam že pri silnych daždoch sa može voda, ktorá by mohla nestihať odtekať prelievať v podstate štrkom do strku pod autami. Možem tymto podmačať samotny strk, alebo je to relatívne zanedbatelne a nemusím sa bať? Mam doma ešte 8 plastovych paliet s nostnostou 500kg, ktore by som mohol do tej nádrže dať namiesto strku aby som zdvihol niekolkonásobne objem oproti tomu strku čo je tam teraz. Dakujem vopred
Odpovedať
Viete mi s tým niekto pomôcť? Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@truly Nerobil by som si s tým ťažkú hlavu.Aj keby sa čokoľvek "prelialo",čo silne pochybujem pri tej zemine čo píšeš a podsypovej vrstve čo dáš pod státie a chodník sa nič nemôže "podmáčavať". Iné by to bolo na ílových pôdach.Nad trativod a pri ňom pridať vrstvu geotextílie +kamenivo užabovať.Tým sa roznesú tlaky pri prejazdoch,aby to časom nekleslo .
Odpovedať
@zmrzlina_sk oka vďaka, lebo vdeka moznosti tsm nemám ako to spraviť a nejako oddeliť. Jeden čas sa mi zdalo ze mi vyteká voda cez zachytáva ne istou pod jednym odkvapom ale asi to bol len vnútorný odraz vody keďže. Nebola dobre zatvorená. Alebo dat tam tie palety? Plastové?
Odpovedať
@truly ta zvodova nadrz je naozaj nedomyslena. Bolo by fajn nejako to uzavriet aby si tam mal vodu stale a nie aby bola alebo sa tratila. Ja osobne keby som teraz takto komplexne riesil dvor tak skusim popremyslat co tam dat aby som vodu zachytaval. Ci?
Odpovedať
@adidasko1 no áno ale ako. Nemam priestor na to aby som to preložil. Je vyslaná dookola. Neviem fakt co s tým. Nebojím sa bude tam chodník ale otázka ci nebude voda pretekať smerom pod auta cez spojené štrkové lôžko. Ťažko fakt
Odpovedať
@truly neda sa to nejako prepojit odvodovymi rurami a odvadzat vodu prec? Nemas to kam odvadzat do sancu pred dom napriklad?
Odpovedať
@adidasko1 nič, hola ulica novostavby. Inde to nejde a dom na dome.. Jedno plus že zem je piesčita a dole mam vrty do strku a všetko vystlane geo
Odpovedať
@truly ale tak nieco sa tam snad bude kopat na odvod vody nie? Premyslam ako by si ten vrch mohol zabetonovat a mal by si pokoj ale aby sla voda len tak niekam do vsaku alebo aj nie to sa mi nezda... tej vody je aj skoda ze ju nemozes pouzit... treba to nejako domysliet pred tym ako zacnes voda je dobry sluha, ale zly pan...
Odpovedať
Véd to neviem omg, bojím sa len toho podávania. Ci tu bude niekedy niečo to ja neviem a ani neverím ze by spravili nejaký kanál alebo niečo také ako sa niekedy robilo. Ešte keď na druhej strane developer utopil domy pod cestu.... Možno skrz toho niečo bude ale neverím tomu... Asi mi ostáva len to zhutnit poriadne, nohou a veriť ze to bude ok. A možno o pár rokov opraviť sadnute miesta...
Odpovedať
Zas rozmýšľam ze keby tam dám palety a tie sú z boku deravé a geotextilia povolí tak sa hlina do nich prepadne a to len vtedy by spadlo dole. Síce by som získal kubíky priestoru ale asi aj riziko. V strku by to tak tlačiť z boku nemalo ak by prehnila. Neviem no dilema.
Odpovedať
Ešte ma napadla jedna vec, spraviť tam normalne platňu. Vykopať, zhutnit, a spraviť tam 20cm platňu vystuženu karisiet ou. Veľkosť by bola 7.5x6m Len neviem ci je toto dobrý nápad
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?