Kotvenie pristresku na auto - prierez stlpov 180 x 180

Ahojte, chcem sa na jar pustit do stavby pristresku pre auto + moto rozmerov 5 x 4 m (4m = sirka) - zial viac sa neda. Pod pristreskom budem parkovat auto + motorku. Krytina = betonova skridla ako na dome. Chcel som sa vyhnut stredovym stlpom a kamarat statik mi vyratal, ze ak chcem iba 4 rohove stlpy (presah strehy 0,5 m) treba "pomurnice" 180x180. A teda aby to bolo pekne zalizovane aj stlpy mi vychadzaju na 180x180. Problem je, ze nikde ani v kamennych obchodoch ani v eshopoch som konzoly (klasicke Ucka napr.) na taky prierez nevidel. Ma niekto skusenost/radu ako toto riesit? Obiehat nejake firmy, zivnostnikov a davat do robit na mieru vidim ako posledne riesenie. vdaka Mirec
Odpovedať
Profilova fotka
@mirec8309 ušetrili ste 100€ za statika, dáte to do materiálu, statika nevidieť ale tú opachu áno
Odpovedať
@mirec8309 A aká tam kamarátovi vyšla väznica pri tej dĺžke?
Odpovedať
@roboza: 180x220 (vyska), hovoril ze stlpy stacia aj 160x160 ale proste nebudu zalicovane z vaznicou...cize bud 160x180 alebo rovno 180x180 dlzka vaznice 5m, pol metra od kraja budu stlpy + tie "pazuchy" samozrejme, strecha ackova, s kliestinami, skridla betonova Nelskamp
Odpovedať
@mirec8309 my máme v krove väznicu 160x320 pri vzdialenosti 6 metrov, lebo sme odmietli hustejšie stĺpy, alebo nosné múry. Pre inšpiráciu prikladám obrázok prístrešku:
Odpovedať
Zmizol obrázok..
Odpovedať
Profilova fotka
@mirec8309 ja som to riešil dvomi hranolmi spojenými šróbami. Kukni fotoblok
Odpovedať
Profilova fotka
@mirec8309 ja som si dal zvarit nerezove ucka 150x 150
Odpovedať
@septiko naco nerez? Staci bezny ocelovy valcovany profil, natrety proti korozii. @mirec8309 kamaratovi statikovi daj preratat este raz, nech prerata na normovane ocelove valcovane profily. Tie kupis aj vo ferone, zvari ti ich kazdy sikovny zvarac, nepotrebuje k tomu ani speci zvaracku. Len na montaz asi budes potrebovat zeriav. A k otazke, ako ukotvit? Ocelove konstrukcie sa kotvia do betonovych patiek s kotviacimi skrutkami. Stlpy maju na spodku privarenu prirubu z oceloveho plechu s dierami na skrutky. Kamarat statik sice vypocital, ale to este chce realizacne vykresy na ocelovu konstrukciu. Tam sa riesi aj velkost a tvar stycnikov (to co si ty nazval pazuchami) aj velkost a dlzku zvarov, pripojovacie prvky. (Daju sa patky aj na kotevne skrutky privarit, len mne to pride take amaterske.) Ak to ma byt drevena konstrukcia, tak to neporadim, v tomto odbore som kreslila akurat pergolu na hrozno.
Odpovedať
Profilova fotka
Kup klasicke patky(ucka) na 150 stlpy, na jednej strane ju das vonkom tak ako patri, druhu stranu obkreslis a spravis zapich listou motorovej pily - pozor na "kopnutie". Na tu stranu so pred nasadenim obkresli otvory aby si tam trafil vrut na prvy krat. Moj nazor: cim mohutnejsie stlpy su krajsie na pohlad, taka mohutna strecha na 12x12 stlpokoch vyzera smiesne
Odpovedať
@mirec8309 daj si takéto kotvy. Môžeš ich aj časom zrovnať, ak ti niektorý roh sadne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?