Dlazba na terce - dorezy

Zdravim, potrebujem poradit ako vyriesit rozlozenie dlazby pri konkretnych rozmeroch terasy/balkona. Budem ukladat dlazbu s rozmerom 60x60 v priestore, ktoreho sirka je 190cm. Co mi vychadza na tri cele dlazdice a jednu velmi uzku 8-9cm. Je vobec mozne a vhodne takuto uzku dlazdicu na terce pokladat? Ako alternativu zvazujem rozlozenie dlazdic 34cm - 60cm - 60 cm - 34cm. Cize z oboch stran by krajne boli zrezane. Co asi bude aj estetickejsie, aj bezproblemove co sa tyka ukladania. Akurat potrebujem vyrazne viac dlazdic, a teda to bude drahsie.
Odpovedať
Tak uz to v zivote chodi. Maly dorez z jednej strany je nezmysel. Takze bud druha moznost, alebo iny format.
Odpovedať
@adros2 Mozem sa spytat: 1: Aku hrubku dlazby davate, 2cm alebo az 3cm. 2: Na dlazbu 60x60 stacia 4 terce do rohov, alebo budete aj poistovat do stredu jednym tercom? Dakujem za info.
Odpovedať
My nám vychádzal maličký dieru na dĺžke 15 metrov. Zle sme to rozpočítali tak sme to museli na konci riešiť a vyriešili sme to takto. Pretože prekladať celu terasu by bol nezmysel 😅
Odpovedať
@11pepe Ja mám 2cm stvorce 60*60 a staci v rohoch. Inak treba vychadzat z pokynov vyrobcu dlazby.
Odpovedať
Profilova fotka
@adros2 tretia alternatíva je 30-60-60-38 ....výhoda je že z jednej 60ky sa dajú spraviť dve rovnaké 30-ky teda jedna strana je bez odpadu. (hrúbku rezu samozrejme treba odpočítať)
Odpovedať
@adros2 Ja som to urobil rovnako, ako poradil @eagleowl. Tiež by som mal na konci malý dorez, tak na kraji terasy som dal polovicu z dlaždice (aby som z jednej urobil 2 polovice) a zvyšok som dorezal pri stene. Pozri v mojom fotoblogu: https://www.modrastrecha.sk/blog/chro...
Odpovedať
@adros2 moznost je ten uzky 9cm pas dosypat okrasnymi kamienkami,vyzera to dobre.
Odpovedať
Dakujem za tipy. Viete mi este poradit ohladom tercov, ze ci radsej terce so samonivelacnou hlavicou, alebo len teleskopicke + vyrovnavacia podlozka? (nasiel som predajcu, kde je rozdiel v cene zanedbatelny)
Odpovedať
@adros2 Záleží od 2 faktorov: 1. Aký rovný je podklad? 2. Ako vysoko budeš dvíhať podlahu od pôvodného povrchu?
Odpovedať
@chrobak7 1. Co sa tyka povrchu tak ten rovny, akurat je to cele mierne vyspadovane, presne cislo aktualne neviem. Musel by som zmerat, ked budem doma. 2. Planujem pouzit terce s rozpatim 40-56 mm
Odpovedať
@adros2 AK je rovný povrch, tak samonivelačné nepotrebuješ. Tie teleskopické áno, lebo 50 mm je už dosť vysoko. Ja som dával 12 mm terče pevné s vyrovnávacími podložkami.
Odpovedať
@chrobak7 Dnes som to meral, mam tam spad 1,5%, co je na tych 190cm takmer 3cm, cizi ani si nevystacim s tercami 40-56. Co znamena ze samonivelacne nepotrebujem? Nie je lepsie pouzit samonivelacne, ak cena samonivelacneho je priblizne rovnaka ako cena teleskopickeho + vyrovnavacia podlozka? Nerobi sa s nimi lahsie? Alebo prave naopak?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jozefsv nakoniec som vyuzil Vas tip a dali sme tam kamienky, vyzera to dobre, este raz dakujem za odporucanie
Odpovedať
...
Odpovedať
@adros2 vyzera to vyborne,mam to podobne na terase, tmava dlazba a biele kamene. Daleko lepsie ako dorezy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?