Čím obložiť exteriérové okrúhle schody?

Prosím,poradiť s vonkajšími vstupnými schodami. Aká dlažba, a akým sposobom? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
fuha, vonkajsie a dlazba, veeelky pozor na protismykovost, lebo dost vela znamym sa stalo, ze kupili exterierovu protismykovu mrazuvzdornu dlazbu a vysledok je uz vyse mesiaca zlomena noha , posmyknutie na mokrom.. a schody o to viac nebezpecne su... takze.. neviem, ci dlazba..... ak, tak urcite nie leskla, to nam aj obkladac hovoril teraz, ze hlavne aby napr. aj do kupelne nesla leskla dlazba:)
Odpovedať
Profilova fotka
na vonkajsok - exterier treba kupit mrazuvzdornu dlazbu, najlepsi material na trhu je gres (je celogres - v celej hr. materialu rovnaka struktura, prip. glazovany gres - hr. zakladu je gres a tenka vonk. vrstva je glazura - odolna voci oteru). Povrch tychto dlazieb byva matny-hladky, prip. protismykovy (leskle prevedenie sa na vonkajsok - exterier nehodi :-) je to snad kazdemu jasne preco, maximalne ako sokel na dom, prip. cast fasady ak to architektonicky ladi s domom. Obe prevedenia - matne aj protismykove sa hodi na terasu ci schody, len treba zhodnotit udrzbu a tu protismykovost. V zimnom obdobi sa kazda dlazba (aj ta protismykova) smyka :-) staci ked napadne sneh, prip. naprsi a trocha primrzne a smyka sa vsetko... a ak treba oblozit schody do obluka, je to narocnejsie na pokladku, zarezavanie :-) mozno lepsie v tomto pripade zvolit dlazbu mensieho formatu (aspon 30/30cm) s ktorou sa majster pohra a po castiach zareze postupne dlazbu na mensie formaty ci uz na hornu cast schoda alebo podstupnicu... osobne by som - ak to nevyzaduje situacia a architektura okolia - oblukove schody neriesila :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@monika1503 suhlasim s cerler, najlepsi je kvalitny gres. My ho mame vsade v exterieri (terasa, balkon, 3x schody) a nesmyka sa ani ked naprsi. V zime ma tiez nesklamal. Nevyhodou je ze kedze je to drsny material horsie sa umyva (neznamena ze sa neda vycistit, da sa tak ze je ako novy len nestaci prebehnut handrou), ale za tu protismykovost to urcite stoji. A este musis mat dobreho majstra ktory ma kvalitnu rezacku co vie dobre rezat aj gres, lebo je to tvrdy material. Ak chces kuk do mojho albumu, mam tam fotky a dokonca nam z tohto materialu dost vela zvysilo a radi by sme sa ho zbavili :-( V exterieri tocite schody nemame, ale v interieri mame (tiez z tejto dlazby ale z interierovej verzie) a dobry majster si poradi aj s tocenim, nam to spravil pekne, sme max. spokojni.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?