Aký spôsob uloženia?

Zdravím. Mám takú otázku. Chcem ukladať dlažbu. Dlažbu mam betonove platne 40cm x40cm v hrúbke 3,8cm. Dlažba pôjde na chodník popri dome v rozmere 15m x 80cm ohraničeny zabetonovanymi obrubnikmi po stranách a pod záhradný domček v rozmere "zakladovej dosky" 2,5m x 2,5m. Najprv som to chcel riešiť tak ze plochu medzi obruvnikmi vybetonujem a dlažbu budem lepit lepidlom a dlazbu následne skarovat. Tento spôsob mi ale príde po prečítaní fór nie vhodný kvôli možnému porušeniu po rokoch kvôli mrazom. Ďalší spôsob je uloženie do zhutneneho strkoveho lôžka (s pozicanim vibračnej dosky). Čo je vhodnejšie? Ako to spraviť aby to držalo ako má a aj vydržalo? Ďakujem krásne za reakcie.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@avala "Najprv som to chcel riešiť tak ze plochu medzi obruvnikmi vybetonujem a dlažbu budem lepit lepidlom a dlazbu následne skarovat. Tento spôsob mi ale príde po prečítaní fór nie vhodný kvôli možnému porušeniu po rokoch kvôli mrazom." ak to spravíš poriadne ako napísal @modrak26 nič také ti nehrozí. u rodičov máme tak ukladanú dlažbu z vymývaného betónu dobrých 5 rokov, vystavená "větru, dešti" a ani náznakom že by sa mal vyskytnúť podobný problém 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 presne ta. Kvalitne lepidlo.
Odpovedať
@modrak26 nejaký postup v skratke? Na čo nezabudnúť?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?