Rozmiestnenie nabytku v dievcenskej detskej izbe.

Ahojte Priatelia Potreboval by som poradit ohladom rozmiestnenia nabytku v detskej izbe. Je urcena pre dve dievcatka 9 a 6 rokov. Chcel by som hlavne vediet kde by ste umiestnili pisaci stol, a postele. Na obrazku je nakreslena postel a jej aktualna poloha v izbe + je tam samozrejme aj dalsi nabytok.. Izba je orientovana takmer na zapad. Roh ktory je oznaceny ako 'st' v tomto rohu je pocas zimy dost chladno kedze poloha izby je v panelaku nad vchodom. Ked sme tam mali skrinu tak veci ulozene v spodnej casti boli na dotyk akoby vlhke. Steny neplesniveju len je stena o nieco chladnejsia. Budem vdacny za vsetky rady.
Odpovedať
niečo takéto?: našla som na webe. Farebnú kombináciu si nevšímaj, myslím to rozmiestnenie by aj mohlo byť.
Odpovedať
iný pohľad na jednu z tých izieb
Odpovedať
Nie je to zle. Chcel by som sa vyhnut umiestnenia stolika pod okno lebo baby su oplasene a mam obavu ze by liezli na stol a otvarali okno. Co sa tyka poschodovej postele tu som vylucil hned lebo ako som spominal su velmi zive a tam by mohlo prist raz dva k urazu.
Odpovedať
@michal30752 na okenne klucky sa daju kupit zamky. Ked tam nebude stol, najdu si ine splhadlo... Ale to len tak na okraj. Davat stolik pod zapadne okno nie je dobre, lebo akurát ked budu pisat ulohy, bude im svietit do oci. Ja by som dala stoliky tam kde je postel, celkom kludne by som dala vyrobit na mieru nejake skrinky a na nich dala kuch. prac dosku odrezanu na mieru, nad to nasteny´ky a nejake police na drobnosti. Postele oproti od okna az pokial vyjdu, no a na stenu oproti oknu odkladaci priestor. Zavisi ci maju este niekde inde miesto na saty alebo len tu bud kombinacia komody, skrina alebo jedna vstavana skrina aby sa maximalizoval ulozny priestor
Odpovedať
@michal30752 stôl na písanie by som jednoznačne dal pod oknom, budú tam mať najviac denného svetla, keď si budú písať domáce úlohy do školy. Ako napísala zita, na okná existujú zámky a tým pádom si okno v žiadnom prípade neotvoria.
Odpovedať
@michal30752 my máme síce izbu na východ, trochu inde dvere a o 1m dlhšiu izbu ale myslím že v pohode by si to uložil v podobne ako my iba zrkadlovo ... postele by som dala na tú chladnejšiu stenu a stolíky kde je posteľ ostatne podľa uváženia ... mali sme to už uložené predtým kadejak ale takto nám to najviac pasuje po tohtoročnej kompletnej výmene nábytku... prikladám foto ako to máme uložené my , inú som nenašla takže neporiadok si nevšímať je to jedna z tých foto keď som v práci a toto príde ako odpoveď na otázku v akom stave je proces upratovania izby :-N :-D odpoveď v tomto prípade najprv sme museli unaviť psa :-D
Odpovedať
Profilova fotka
stol pod okna, je podla mna najlepsia moznost, najma ked sa na to pozries, ze ked budu pisat domace ulohy, bude im lepsie ked budu mat denne svetlo, ako tu uz zaznelo su aj rozne tie bezpecnostne srandy na okna, aby ich nemohli len tak otvorit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@michal30752 9 a 6 rocne dievcatka hadam vedia co znamena neotvaraj okno a nelez na stol, na okna detske poistky a stoliky pod oknom je super a zase nemas vela moznosti, skrina nemoze byt v tom rohu a logicky ani postele..
Odpovedať
bože ľudkovia čo máte s tými stolíkmi pod oknom a svetlom je to síce výhoda ale nie až taká využiteľná a hlavne individuálna od orientácie na svetovú stranu... od septembra sa vždy skôr stmieva a kým decká prídu z krúžkov, družiny a kade tade je zvyčajne šero čiže dobrá lampa či stropné svetlo je nutnosť .... ideálne svetlo je v lete ale vtedy za stolom trávia minimum času a tak ako my že pečie slnko od rána musí byť roleta dolu inak by sa v tej izbe a za stolom pod oknom upiekli...
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa pozdáva rozloženie, ktoré tu uviedla @zuzanale. Na jednej strane stolíky a na druhej strane postele. V strede izby im zvýši trochu miesta na hranie. Keď sa bojíš, že ti cez okná povyskakujú, tak daj poistku.
Odpovedať
Profilova fotka
Postele vedľa seba a stolíky oproti tiež vedľa seba, tu sa toho veľa vymyslieť nedá. Tiež by som nejako sa nezameriaval na to, že stolík pod okno. Predsa len lampu deti budú mať, takže to je to najmenej ;-)
Odpovedať
@michal30752 aby si nemusel presuvat nabytok po izbe a rozhodovat sa tak si nabytky skus presuvat v online 3D programe. A bud postele do L a stoliky na jednu stenu alebo im to rozdelit kvazi na polku. Vedla okna dat policky na ne nech navazu stol a na stol nech navazuje postel. A to zrkadlovo. Oproti oknu skrine. Obe su pravacky? Aby jednej nevadil dopad slnka ze si bude tienit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tiež by som to dávala tak ako to je vyššie na fotkách, myslím, že sa tam aj ušetrí priestor :)
Odpovedať
Stolik pod okno som zavrhol z dovodov, ktore boli spomenute vysie vacsinu cast dna su aj tak v skole, skolke resp. vonku + je to zapad aj z dovodu bezpecnosti.. Spravil som narychlo vizualizaciu. Kazda by mala mat svoju postel a skrinu. Do toho chladneho rohu som rozmyslal ze by siel nejaky otvoreny regal s hrackami pripadne stolik. Vizualizacie su takmer identicke az na to ze stolik so skrinou so navzajom vymene. Vas nazor na takuto izbu resp. ako by ste to rozmiestnili. Pisaci stolik pojde pravdepodobne na mieru vyrobit.
Odpovedať
Jedsn stolik pre dve skolacky je malo, kazda musi mat svoj, ci bude poradovnik na pisanie uloh?
Odpovedať
No idealne by bolo tam dat 2 stoliky pripadne jeden vacsi, ale nejak uz tam nevidim priestor pre obidva. Pocitam s tym ze jedna z nich si bude robit ulohy v obyvacke. Pripadne sa prestriedaju.
Odpovedať
@michal30752 vymysliet rohovu skrinu pre obe. A potom by sa mohli zmestit dva stoly
Odpovedať
@michal30752 mali sme aj taketo ulozenie niekedy na zaciatku a prelozili sme mali pocit ze to z izby len vacsi sliz urobil, cize by som vyberala tak aby to voslo ked pridete na to ze by sa zislo ulozit inak lebo program ulozi ale vizualne to vo vysledku nemusi byt ono.... K stolikom radsej 2 a uzsie v starej detskej mali jeden 100cm sirky druhy 120 a cim vacsie tym viac tam toho skladovali teraz su starsie 10,5 a 13 a stacia stoliky 90tky bohate... Bezne skrine vyries vacsou vstavanou na tu nedam dopustit hoci nam vosla len 140tka pomestlo sa viac ako do skrin predtym vam by v pohode vosla na stenu protilahlu k oknu...
Odpovedať
@michal30752 nad stoly rohove policky. A ten studeny kut odizolovat zadnou doskou stolika pripadne aj nejakou izolaciou. Za stolom ju ani vidiet nebude.
Odpovedať
@michal30752 este ulozny priestor by sa dal vyriesit suflikmi pod podstelou.
Odpovedať
@michal30752 skus sa mozno aj tu inspirovat https://videoportal.joj.sk/nove-byvan...
Odpovedať
Vstavana skrina mi zatial nepresla :-) . Vytvoril som dalsie vizualizacie, ktora podla vas by bola vhodnejsia stoliky pri okne alebo skrine pri okne.
Odpovedať
@michal30752 mne sa zda ze je aj viac miesta ked su stoly oproti sebe ale to mozno len pohlad robi
Odpovedať
Tiez sa mi pozdava ak su stoly pri okne. Jedine moja polovicka ma namietky ze hlava pri spani by nemala byt hned vedla pracovneho stola..
Odpovedať
@michal30752 Prosím ťa, v akom programe je robená tá vizualizácia?
Odpovedať
@mmmonika Bolo to kreslene v Sweet Home 3D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?