Ochrana stola pred poškriabaním

Dobry den, prosim vas, co davate na detske pisacie stoly ako ochranu? Videla som take priesvitne akoby plexisklo na tom... aby sa to lahko cistilo od fixky, rozliatych vodovych farieb, aby sa stol tak lahko neposkriabal... Len neviem ci to je len folia ci nejake specialne sklo? Ak by ste mali aj link kde sa to da kupit, bolo by to super 🙂 A vieme si to dat na stol aj sami ci to musi narezat a pripevnit stolar? Dakujem 🙂
Odpovedať
Normalne si to vies aj sama zohnat, nemusis to riesit cez stolara. Len plexisklo ti casom akoby zajde, ak nekupis nejake kvalitne. Nemohol by tam mat normalne sklo? Vsak bude to na stole len polozene, s tym nepohne. Takze sa nemusis bat, ze by si nejak ublizil.
Odpovedať
v OBI kupis plexisklo, len treba obrusit hrany. Inac dnesne laminaty su celkom odolne a kym to nepopise pernamentnou fixkou tak sa daju pekne ocistit a poskriabat ich asi ani nema cim. Okrem toho v papiernicstvach vies kupit aj podlozky na pisanie aj take celkom velke
Odpovedať
Profilova fotka
A je to tam potrebné skutočne mať? Nespomínam si na nič také, keď som ja bol decko, ani kamoši to doma nemali. Proste mal každý stôl a hotovo. Však rovnako sa dá utrieť ten ako aj nejaká podložka alebo sklo.
Odpovedať
@erika04 V Ikea majú také niečo za 3 € https://www.ikea.com/sk/sk/p/skvallra... Alebo kúp ochranu podlahy, ktorá je väčšia, ako tá na stôl a z nej vyrežeš veľkosť podľa stola: https://www.ikea.com/sk/sk/p/kolon-oc... My máme tú podložku na ochranu podlahy pod stoličkou a tá vydrží roky.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ja som mala plexisklo a pod nim vselijake papieriky, vystrizky z novin, fotky, rozvrh hodin... Ked sme nedavno robili stoly detom, som si na to spomenula, syn ma zatial podlozku z ikei, no je mala, skusim tu vacsiu. I ked, je taka nepriehladnejsia.
Odpovedať
@gigisuli jasne, prezili by aj bez toho. Teraz maju maly detsky dreveny stolik, pisu tam a niektore fixky z neho idu velmi tazko dole. Len odlakovacom, aj to musim silno drhnut... preto by som sa tomu chcela vyhnut. Skusim pozriet v obi alebo papiernictvach co ponukaju... stoly maju prist az o mesiac, tak dovtedy to snad obehnem
Odpovedať
Profilova fotka
@erika04 ako si teda pochodila? Dala si tam nakoniec to plexisklo?
Odpovedať
By som si taky stol asi nekupil, keby mam este riesit nejaku jeho ochranu, ved to sa kupuje preto, ze sa mi paci taky aky je nie?
Odpovedať
@gigisuli kupila som taku tenku samolepiacu ochrannu foliu na to... dufam, ze bude stacit. Ide len o to cistenie, aby z toho fixky a farby lahko vysli. A je to priesvitne, cize vzhlad stola to nejak nemeni
Odpovedať
este doplnim, ze to plexisklo by bolo mozno lepsie, no pre foliu som sa rozhodla, lebo bola ovela lacnejsia... ked sa neosvedci, pojdem do toho plexi
Odpovedať
@erika04 čo si kupovala tú fóliu, tak to bolo presne na mieru, či nejaké väčšie balenie a sama si si to strihala alebo rezala alebo čo vlastne?
Odpovedať
@lucosina101 sirka bola dana (bolo to o 2 cm viac ako som potrebovala), ale dlzku som si urcila aku chcem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gigisuli dobré je to mať, lebo ten stôl nedočistíš potom, vidím to pri synovcovi 😉 Sú rôzne tie podložky, my sme mu kúpili na meniny takú farebnú kde vlastne má aj násobilku a dá sa ľahko utrieť, umyť, takže super to funkciu plní 😉
Odpovedať
Ta folia ked sa odlepi tak ten stol potom ako vyzera? Je to v pohode alebo ostanu stopy?
Odpovedať
@mimi373 neviem, este som to neodlepovala a ani sa tak skoro nechystam... ale lahko sa to utiera od hocicoho... ako gumeny obrus
Odpovedať
Profilova fotka
@katkatii jaj tak, tak to potom áno, to má aj takéto s ťahákmi a má to stále pri sebe aj ako pomôcku. Takéto riešenie sa mi páči.
Odpovedať
Profilova fotka
@katkatii hej hej hentie detské podložky na stôl sú fajn riešenie. Pri deťoch lepšie ako sklo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?