Interierovy dizajn pre babatko alebo az pre skolkara?

Dobry den, rozmyslame, ci mame najat interierovych dizajnerov uz na zariadenie izby pre babatko alebo az neskor, ked uz bude mat nabytok, ktory sa bude pouzivat dlhsie. Ako ste to riesili Vy? Mate dobre skusenosti s nejakou dizajnerskou firmou?
Odpovedať
myslim, ze babatko sa vam nato zvysoka ... ale zjavne na take nieco mate 🙂 tak by nemal byt problem to potom znova vymenit
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ten skolkar sa vam na to z vysoka vy… a rovnako aj skolak 🙈 Dizajnerske izby v skutocnosti niesu pre deti….ale pre rodicov 🤣
Odpovedať
Komentáre hodné modrej strechy. Ak vam na to záleží a neviete si to zariadiť tak kludne si dizajnéra vyberte. My sme to tak tiez riešili
Odpovedať
No z mojej rodicovskej skusenosti babatko vlastnu izbu ani nepotrebuje. Ja byt vami, necham to na neskor, da sa potom spravit pekny univerzalny nabytok aj zaklad tak, ze to bude s dietatom rast od skolky az po pubertu, len farby textil a dekoracie, vymalbu menite vekom, casom...
Odpovedať
Suhlasim so zipsuliakom, ze dizajn v takomto veku nie je pre deti ale pre rodicov. Tomu dietatu je naozaj uplne jedno, ci nieco vyzera pekne alebo nie. Spominam si, ked som mal ja 6 rokov a nastupoval som do skoly, vobec som neriesil, aky typ nabytku mam v izbe. Bral som to ako fakt, ze tak to je. Dokonca mi to bolo jedno aj v 12-13 rokoch. Ale zato ma vtedy uz velmi zacalo zaujimat, aky mam pocitac 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Bábätko je len chvíľku, nechala by som návrh na neskôr. Pamätám si, že som pre prvú dcérku chcela tip top baby izbu, dala som si záležať na každom detaile a o 2 roky sa to komplet celé prerabalo, úplne iné potreby, bolo treba poličky aby mala na dosah hračky a niektoré deti nakoniec v postieľke ani nespia viď moja druha dcérka. A o ďalšie 4 roky sa tiež všetko mení keď treba prispôsobiť izbu školáčke. To je stav keď izba “vydrží” v navrhnutom dizajne podstatne dlhšie 😀
Odpovedať
Profilova fotka
@luthien118 dostanete dva druhy odpovedí, laikov, čo žijú prakticky (alebo nie) a odborníkov (tých bude menej, pretože toto je fórum laikov), Dieťa určite prežije aj v jaskyni, hlavné je, aby malo čo jesť, ale vývoj psychiky, estetické cítenie, zmysel pre poriadok sa formuje nepriamo, vnímamím krásna alebo zla. No a tam nastupuje usporiadenie priestoru. Všetko , čo dieťaťu poskytnente zanechá stopy .
Odpovedať
Profilova fotka
Robim nabytok uz dost dlho no nastastie som ziadnu bejby dizajnovku nerobil aj ked moje zname to na mna skusali ako ruzovy a postielka so strieskou a nepomohlo ... vysvetlil som ze je to nachvilu a okuka sa to a decka k tomu nemaju vztah ako rodic ich to netesi. Vzdy skoncime pri peknom ucelovom nabytku a este mi aj dakuju za to. Mam dve DC a ani jedna nema vztah k nabytku. Jedna to chce pekne a neprejde mesiac kedy to neposuva inam a druha ma uplne presne pidla seba a aj tak bordel ( v mojich ociach) a obe tam prakticky iba spavaju. Verdikt funkcna skrina kde sa vsetko zmesti zopar polic dobra postel a velky stol.... stava sa ze aj tvoria tak nech je miesto.
Odpovedať
@luthien118 souhlasím zde s většinou. Mám dvouletou dceru a pokojicek jsme upravovali uz asi 4x. Snad co půl roku, podle toho jak rostla a mela nové dobednosti. Asi do 8 měsíců, pokojicek nepouzivala vůbec. Spala s námi v pokoji, většinu dalšího času obyvak či venku). Pak se začnou hromadit hracky a je třeba přizpůsobit nábytek, aby na to dosáhla a nic na sebe neprevratila. V pohodě krásný nábytek seženete v ikei. A nábytek na míru plánuji až bude školačka. Jediné co bude mít v pokoji dané, je velká šatní skříň (kde budu upravovat jen vnitřní vybavení). V neutrální barvě a zrcadlem na jednich dveřích (zrcadlo miluje, zbytek můžu polepit nálepky, které se lehce sundaji/vymění). Zbytek pokoje se může preskupovat/doplňovat dle potřeby. Ono ty hracky zabírají dost místa, jako dřevěné houpačky a prulezky, vlackodrahy či kuchyňky.
Odpovedať
Profilova fotka
Babatku je dost jedno, ako ma zariadenu izbu, tak isto to vnima podla mna aj skolkar. Ked tak by som to riesila v takom veku, ked uz ide dieta do skoly, aby malo vsetko prisposobene, nech samo dociahne na vsetko, co potrebuje, nech ma poriadny stol so stolickou, hracky mimo skolsky priestor a podobne. Vsak to ti dizajneri vedia uz. Dovtedy to podla mna nie je nejak podstatne, to hlavne aby bolo kam hracky odkladat.
Odpovedať
@luthien118 Ahoj uz to zaznelo v odpovediach, malemu dietatu je to absolutne jedno. Dolezite je aby tam malo svoj kutik, miesto na hracky. Mam 2 baby (4,5 a 2 roky) a s manzelkou sme sa hned zhodli, ze nechceme pomaly kazdy rok prerabat detsku izbu, aby sa menila s tym, ako dieta rastie. Dali sme im spravit finalnu detsku izbu, taku uz studentsku a nie je s tym ziadny problem. Maju tam dostatok priestoru na hracky, vedia, ze je to ich izba a vsetko je ok.
Odpovedať
Profilova fotka
Sú ľudia ktorí si dávajú nadizajnovať izbu aj pre bábätko, osobne si myslím že je to zbytočné a to má úplne iné starosti to je skôr na potešenie oka dospelého, skôr keď bude dieťa väčšie 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?