Ako urobiť z metrážneho koberca kusový?

Profilova fotka
Chceli by sme do detskej izby kusový koberec, ale vlastnú veľkosť a hlavne nie taký drahý ako sú kusové. Dá sa kúpiť a odrezať si z metrového koberca s tým, že mi to niekde olemujú? Máte to tak niekto? Kto to robí?
Odpovedať
Profilova fotka
Nam v merkury markete ponúkli, ze nam ho olemuju, ale trvalo by im to 3 dni.. Olemovala som si ho sama doma.. Latkou zo starej posteľnej navlecky :)
Odpovedať
@mata2 to olemovanie sa ti páči?
Odpovedať
@kamilka12 skus diego ak mas niekde blizko, maju metrazne koberce a sa mi zda ze aj obsivaju, alebo merkury ale urcite by som si to nechala olemovat u nich
Odpovedať
Profilova fotka
Daj si google obsivanie kobercov v tvojom okoli ja som si kedysi dalw obsit take pasiky cca 7 cm a lepili sme to miesto podlahovej listy ku kobercu bolo to pekne urobene
Odpovedať
V merkury to vedia urobit len to nebudes mat na pockanie ale tusim to robia zadarmo ak beries tam ten koberec tak to podla mna nie je taka katastrofa si na to tych par dni pockat. Oni ked nemaju robotu tak ti to spravia napriklad aj do druheho dna. Aspon tam kde som bol ja
Odpovedať
Profilova fotka
tiez by som si bol asi radsej pockal, resp poobzeral by som sa po koberci skor, ak by im to lemovanie nejaky ten den trvalo
Odpovedať
@kamilka12 Robia to aj v Jutex-e na Trvnávke. Len to trvá pár dní a stojí to peniaze. Raz sme dávali obšiť koberec, ale bolo to už dávno.
Odpovedať
@svitokf A si myslíš, že by to mali spraviť na počkanie?
Odpovedať
Profilova fotka
@fugas20 do obývačky by som si taky koberec isto nedala.. Ale na chodbu staci ;-)
Odpovedať
@mata2 skoda ze si to farebne nezladila
Odpovedať
tam kde predavaju kobercovu metraz, to vedia aj olemovat. minimalne merkury market, jutex, breno, koberce trend to vedia. niekde to obsivaju latkou, niekde hustym hrubum nitovanim obsiju dookola. osobne preferujem prvy sposob, je to krajsie ale druhy je odolnejsi. vzdy to trva par dni, na pockanie to nerobia nikde. ale tam, kde kupujes koberec, ti ho aj na poziadanie obsiju a bud je to lacnejsie alebo niekde aj zadarmo. ak to riesis inde, uz to stoji podstatne viac. zalezi teda, aky koberec mas vybraty a co sa k nemu hoci ako lem viac.
Odpovedať
@mata2 uprimne povedane, radsej by som par dni pockala bez koberca aj za cenu, ze sa do toho obchodu budem furikat este raz ako sa trapit s obsivanim. Sev aj steh mas pekny, o tom optom, ale vôbec to k tomu nesedi a garantujem ti, ze zanedlho to budes robit zas, lebo ten lem sa zoderie @kamilka12 metrazivy koberec nie vzdy treba obsivat, vydrzi bez toho aby sa strapkal, treba sa spytat v obchode
Odpovedať
Článok sa načítava...
Koberce Vám ibšijú v každejmporiad 3jmpredajni s kobercami, buď formounpásky alebo obsijú niťou, rôzne farby, podľa casu nampočkanie aj keď teraz je sezôna teda skôr o pár dní a budwte mat kvalitne ukončený koberec, záťažový a niektoré koberce netreba obsivat a nebudú sa strapkať ale lepšie to vyzerá a nebudete toľko zakopávať oň, ak chcete len tak sami môžte si zakúpiť ukončovaciu plast/hliník lištu na koberec, prípadne koberco ú látkovú pásku ale obšitie je trvácnejsie, krajšie..
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem vám všetkým...vôbec som netušila že to v predajniach robia ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@mata2 dobrý deň, vyzerá to pekne. Ten ste vyzerá taký väčší, robili ste to ručne, prosím?
Odpovedať
Profilova fotka
@danka_skalicka dakujem. Ano, robila som to rucne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?