Vyklenok - krive steny a vstavana skrina

dobry den, mam krive steny vo vyklenku, kam som chcela dat vstavanu skrinu s otvaracimi dverami (radsej by som chcela otvaracie ako posuvne, ale ak to inak nepojde, tak dam aj posuvne), ktoru som si povodne chcela vyrobit svojpomocne - dat narezat dosky a namontovat ich. problem je, ze vzadu je sirka 118 cm, vpredu 120cm, na vysku priecky je tiez rozdiel hore a dole je priestor sirsi ako v strede (priecka je akoby vypukla smerom do vyklenku v strede, samozrejme nerovnomerne). prikladam nacrt priestoru, cervenou je zobrazene, ako cca je ta stena kriva oproti tomu, ako by to malo byt, na druhej fotke je modrou oznaceny priestor, ktory riesim. ako si poradit s takymto priestorom? povodne som chcela vyrobyt skrinu a vsunut ju do priestoru, ale boli by tam medzery, pri ktorych by som sa natrapila, ak by som to chcela vyplnit. druha moznost je dat dorazove listy (cca 10-12 cm hrube), na ktore pripevnim dvere, ale aj tam budu mensie medzery (asi 0,5-1cm), ktore predtym boli vyplnene bielym tmelom, lebo aj listy boli biele. dalsia moznost, co mi napadla, ale to uz neviem, ci je realne mozne, je vyrovnat to napr tym, ze tam dam napr sadrokarton alebo nieco ine rovne a pevne zvnutra a aj zpredu na tie medzery, na ktory by som zpredu nalepila foliu v dekore dvier a az do tohto rovneho priestoru by som spravila skrinu, ktoru by som tam vsunula. posledna moznost je pre mna dat to stolarovi (kvoli financiam aj casu). takze ak by ste mi poradili, ako sa s tymto priestorom vysporiadat, budem velmi rada. dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Skrina s oblozkou ako na zarubni a prekryje nerovnosti.
Odpovedať
@lienocka_a ja som to robil u svokrovcov tak že som dal na rezať podľa najširšieho rozmeru a tom som spravil ceruzkou čiaru na užšie miesto a flexou som to zbrúsil. Tam bola krivá stena 3cm. Spravil som to tak že nikde nie je viac ako 0,5mm medzera. V dome som mal omietky do 4mm a robol som to rovnako.
Odpovedať
@wolodymyr nemate nahodou fotku ako by to vyzeralo? Znie to dobre len si to neviem uplne predstavit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?