Schody z Mdf - zo stredne lisovanej drevovláknitej dosky

Zobraz úvodný príspevok
Prosím odborníkov o radu: Aké sú výhody, nevýhody schodov z MDF oproti masívu.... Ďakujem veľmi pekne...
Odpovedať
1
2
@vavko75 to mas pravdu a ak chces najlacnejsiu alternativu a ani sa tolko nenarobis ako s plavackou natiahni schody klebrom a potom len omaluj farbou . a ked tak tu su pekne pripravene na drevene schodisko. som to uz parkrat videl u jedneho pana sa tak vybavil stym klebrom ze hladucke fakt pekne este si aj coklik okolo kazdeho namaloval po stene vravel ze aj zacal uvazovat ci da drevene ze to ma celkom dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@keksicek20 Dobrý, ja vyrábam schody z masívu. Všetky tieto rady sú pre Vás len +, ak sa v nich vyznáte. Všetko záleží k akej strane sa prikloníte(masív, či MDF?). Ak nechcete do schodov investovať veľa peňazí, schody odyhované z MDF Vám budú musieť stačiť. Ako spomýnal juzan, MDF by mala byť hrubá približne 40mm, odyhovaná z oboch strán s náglejkom na hrane schodu. Ak chcete len nášľapy, je to OK, ak by ste chcela aj podstupne, alebo zábradlie, tam už môže byť zádrhel. Pri zábradlí sa nemusí zhodovať odtieň k dyhe. V takom prípade je lepšie schody aj zábradlie namoriť a dosiahnuť tak požadovaný zhodný odtieň. Prvé čo sa na schodoch derie je lak. Treba ich poriadne nalakovať a všímať si vychodených trás(dbať na to, že sa nesmú zodrať až po dyhu). Záleží akú vrstvu laku nanesiete a aké obutie používate pri chodení po schodoch. Môj známi má také dyhované schody,sú OK, ale je to poznať, že je to MDF na omak aj na oko. Ja osobne také schody nevyrábam a ani by som také nechcel( názor autora). Doma máme schody z masívu a sme na ne náležite pyšní. Mám rád masív a podyhovaná MDF nebude nikdy masívom.
Odpovedať
@pepasino samozrejme ze masiv je masiv ale ked odyhujes schod lamelou tak mozem ti zarucit ze nerozoznas rozdiel masivu a dyhovaneho schodu pokial ho nerozrezes.
Odpovedať
Profilova fotka
@juzan rozoznáš, keď sa tomu trochu rozumieš. Dýha je vyrábaná z prevažne najkvalitnejšieho dreva s najprimejšími vláknami. Dýhu nelepíš na schodový stupeň z 7-8 cm širokých lamiel. A napokon tá pikoška, že v druhej polovici schodiska, kde stupne presahujú múr a nerobí sa bočnica krásne vidno buď MDF-ku, alebo priečne dyhovanie :-D Takže ako je to s tým rozoznávaním?
Odpovedať
@prirodokochac to je pravda ale tak nepochopil si lebo bavime sa o ploche ved som to aj pisal ze v reze to rozoznat .citaj poriadne :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Profilova fotka
Rád by som obnovil túto tému. Chcel by som si svojpomocne spraviť dubové stupne na betónové schodisko. Podstupne nebudú, obložím ich obkladom. Plánujem ich robiť z dubovej škárovky, ktorú si narežem na požadované rozmery. Hrúbka schodnice by mala byť 4cm. Samozrejme hľadám aj cenovo najdostupnejšie riešenie a preto ma napadlo, či by nebolo možne spraviť schodnice zlepením 2cm dubovej škárovky + 2cm nejakého nosného materiálu - napr. MDF. Akurát by som dorobil ešte nos z dubovej špárovky. Tým by som ušetril cca 40% ceny. Náčrt predstavy zasielam nižšie. Moje otázky sú: - Či je MDF vhodný nosný materiál - Či je bezproblémové zlepenie MDF a Dubovej špárovky - Polyuretánovým lepidlom na drevo D4 - Či sa časom takéto stupne nezdeformujú alebo nenastane iný problém - A celkovo, či je to vôbec dobrý nápad 😉 Ďakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?