Nova podlaha - je potrebna vymena zarubni?

Dobry den, potrebovala by som sa poradit, menime podlahu sposobom, ze na povodne kachlicky pod ktorymi je podlahove kurenie, sa vyleje nivelak a potom podlozi kompozitova podlaha. Podlahar nam oznamil, ze je potrebne vymenit aj vsetky zarubne nakolko su zasilikonovane. Je to potrebne alebo sa len odrezavanu zo spodnej casti. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
Lepsie je, stare dat prec. Tym zachovate povodnu vysku.. je to praca tak na den...neviem kolko toho je stvorcov...podlahar si to chce ulahcit, no byvat tam budete vy 😂😂 jemu je to jedno
Odpovedať
Dvere ani zárubne nemusíš meniť. Stačí zo spodku dverí zrezať, aby sa nešúchali o novú podlahu. Neviem si predstaviť, ako by si rezala spodok zárubne bez toho, aby si ju odmontovala.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

Dvere ani zárubne nemusíš meniť. Stačí zo spodku …
@chrobak7 uplne napohodu takou tou multibruskou. Na yuotube som to videl robil desiatky craftmanov. Ale je to piplava robota.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@chrobak7 uplne napohodu takou tou multibruskou. …
@sousedekovci89 Aha, len to asi nebude pekný rez, ako nejakou pokosovou pílou. nebude to vidieť ten ozobaný spodok? Jedine potom pretmeliť spoj zárubne s podlahou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@sousedekovci89 Aha, len to asi nebude pekný rez,…
@chrobak7 tak dokonale ako od vyroby to nebude nikdy ale urcote ani horsie ako od pokosky (ak ten co to reze vies co robi 😃)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

Dvere ani zárubne nemusíš meniť. Stačí zo spodku …
@chrobak7 ... s adekvátnou pílečkou vo flexe ! Alebo s tým vibračným "hrebeňom", alebo japonkou, alebo, alebo... Jednu zárubňu vyrieším aj s obyčajným rezným kotúčom vo flexe (len treba vetrať byt) :-DDD
Odpovedať
Zarubne urcite nie je nutne cele vymienat len preto, ze su zasilikonovane. to je bezna vec, silikon sa da odstranit, zarubne sa daju opatrne oddelit od podlahy a v pripade potreby trochu podrezat zo spodnej casti, aby nova vyska podlahy pasovala. Vymena zarubni dava zmysel len vtedy, ak su poskodene, krive, alebo ak chcete menit aj dvere za ine. Ak ide len o zmenu vysky podlahy, vacsina podlaharov to riesi podrezanim zarubne tak, aby sa pod nu nova podlaha pekne zasunula. Takze z mojho pohladu nie je vymena potrebna, pokial na to nie je iny vazny dovod. pokojne sa opytaj aj ineho majstra na nazor – niekedy si to niekto zbytocne komplikuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Zarubne skratis oscilacnou pilkou a bidu perfis. Ak das prec kachlicky tak medzi podlahou a zarubnou bude fuga. Ked fuga postacuje na nivelacku tak nivelujes. Po vytvrdnuti prilozis k zarubni kus novej podlahy... popripade 1mm podlozis a oscilackou urobis zarez 2mm hlboko a mas drazku pre vedenie plneho rezu. Len si tie zarezy urob najprv vsade kym je pilka ostra lebo isto pri plnom reze smiknes omietku beton a bude tupsia ale ked najprv nadrazkujes tak na dorezanie stacit bude. Lebo su drahe tak len preto.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lucigana:

Dobry den, potrebovala by som sa poradit, menime …
@lucigana Zárubňa je aká?? Drevo-plech???
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od technik007:

@lucigana Zárubňa je aká?? Drevo-plech???
@technik007 zarubna je drevo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lucigana:

@technik007 zarubna je drevo
@lucigana OK. Tak to urob ako Ti poradil wolodymyr....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?