Zápach zo sifónu v kúpeľni

ahojte susedia, viem ze sa to tu uz preberalo, presla som si diskusie, hladam ale radu, ci moze byt problem v samotnom sifone, a prikladam radsej fotky, lepsi obraz ako opis :) smrad ide skor z vane, niekedy mam pocit ze aj z umyvadla... zapach je desny, rano vojdem do kupelne a koniec, hruza des, po praci to iste...vasinou to vyjde ked asi niekto splachne a "zabuble to" - vytiahne vzduch... v byte sme len rano a vecer, vecer po vyvetrani a sprchovani, teda bohatej zalievke to az tak necitit. Je to panelakovy byt, 10. posch. z 12tich, kupili sme ho nedavno. Predchadzajuca majitelka tvrdila, ze vraj je upchata odvetravaca sachta, riesila som to so spravcom, ano, posle chlapcov, chlapci vraj precistili aj odvetravaciu sachtu (ale to vraj uz sa stalo ze si sli po kluce a uz neprisli...)...problem je vraj len u nas a pod nami. U nas odtoky upchate nie su, odteka to dobre.
Odpovedať
Odvetrávacia rúra na strechu bude upchatá. Riešil som takéto prípady už minimálne tri a stále s rovnakou príčinou - upchaté odvetranie na strechu. Raz to bol holub, raz hrdza z úplne rozpadnutého kovového krytu... Vždy po prečistení zápach prestal.
Odpovedať
@moniko25 Že by ten sifón cez noc vytiekol? Najskôr, ale to bude v zle utesnenom napojení sifónu do kanalizácie.
Odpovedať
@viktor811 Sifón nemá ako vytiecť - voda do kopca netečie... :-)
Odpovedať
@dedo758 Faaakt???
Odpovedať
@moniko25 hajzel by nemal bublat, to naznacuje tu sachtu.
Odpovedať
@sysell wcko je ok, to je oddelene a chvalabohu je v poriadku
Odpovedať
@dedo758 vdaka. spravca mi volal, ze ano, vycistili sachtu, ze bola upchata...tym by sa problem odstanil, len stale je... @viktor811 nevytecie, len vodu vtiahne prec, to mi je jasne, ze vtedy to smrdi... utesnenie - viem nejak skusit? ci len rovno utesnit?
Odpovedať
@moniko25 ak vodu vtahuje prec a wc buble tak sachta meni cista bez ohladu na to co povedal :-(
Odpovedať
@moniko25 Ja by som to všetko vytiahol, vyčistil, vymenil tesnenia a znovu namontoval, alebo najlepšie iný typ uzáveru.
Odpovedať
@sysell wcko nebuble. len v kupelni vana. budem otravovat spravcu kym to neda na poriadok... @viktor811 vdaka. vyskusame aj to :)
Odpovedať
@moniko25 nechapes, voda z wc by mala ist uplne plynule, ak zabubla znamena to to, ze sa jej ide tazko dole rurou lebo nema odkial nasat vzduch. Je to ako voda v slamke cucaj napoj cez slamku a zapchaj ju jazykom, ostane tam, pustis jazyk a hned vytecie. Sachta by mala byt hire otvordna prave aby sa vzduch nasat tade. Na wc sa bublanie prejavi lebo tam je velky objem vody. Na hmyvadle to nepostrehnes. Syfony mozes pozret ale ta gumka vacsjnou tesni dobre
Odpovedať
@sysell Ty si nenapraviteľný, koľkokrát ti má napísať, že jej v záchode nebuble.
Odpovedať
Článok sa načítava...
je to sposobene tym, ze nemate urobeny prepad v sifone, cize U-cko, kde stoji v sifone voda a tym zamedzuje prechodu zapachu z odtoku do priestoru.
Odpovedať
@viktor811 mas pravdu zle som to precital ale aj tak pise ze:.vasinou to vyjde ked asi niekto splachne a "zabuble to" - vytiahne vzduch.. tak asi plati to co hovorim ze dakto splachne hajzlel spravi podlak a vytahuje vodu oi sifonov
Odpovedať
@brmejda To si mala adresovať na @dedo758, on sa vyzná do tečenia vody
Odpovedať
@sysell To už, ale vieme dávnejšie
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali takyto problem u mamy a bolo to v odvetravacej sachte
Odpovedať
V záchode nebuble, lebo je tam väčšie množstvo vody ako v sifóne pod vaňou. Voda z vaňového sifónu sa za normálnych podmienok jednoducho nemá ako odtiaľ dostať, aj keby boli spoje netesné, z U-čka sa nijako nedostane a nič smrdieť nebude.
Odpovedať
dakujem vam, zrejme bude upchata ta sachta a to uz len so spravcom doriesit...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
problem sa vyriesil "sam", ked vymenili stupacky :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Ahojte, skusim oživiť tému. Zápach sa týka drezu Blanco v kuchyni a originálnemu pribalenému sifónu. Zistil som, že sa v sifóne ešte pred vodnou hladinou usádza nečistota ktorá tam potom hnije. Necítim taký ten typický kanálový smrad, ono to pachom pripomína ako keď vám vo váze zhnijú kvety. Len nedávno som to rozobral, vyčistil a po ledva troch týždňoch stade zase valí smrad. Jediné riešenie mi napadá použiť iný, lepšie tvarovaný sifón. Máte podobnú skusenosť s Blanco sifónom?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?