Wc výška

Ahojte. Po inštalácii wc mám okraj od podlahy cca 37 cm, čítal som že výška by mala byt okolo 40 cm tak sa chcem opýtať či niekto nevie či sa to nedá vyriešiť výmenou wc klozetu ktorý by mal väčšiu výšku. Nie som si ale istý či nemajú všetky wc tie prípojky na odpad a diery na uchytenie v rovnakej výške. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
Profilova fotka
@mato86 neries vobec to nevadi. Sam mam hranu WC misy 37cm od podlahy.
Odpovedať
@mato86 3cm? Ano, sekne ta v krizoch pri srani 😄 Sorry, nedalo mi 😉
Odpovedať
@zefe jedného dňa možno aj áno 😄
Odpovedať
@mato86 su takmer rovnake, lisia sa velmi malo(mm).je to standart.
Odpovedať
@mato86 potrubie medzi terajsim sifonom a vanou doplnit o odbocku, a na odbocku napichnut spiralovu hadicu od kondenzu.riesenie za 2,50, a 10minut prace.
Odpovedať
@mato86 pardon,vedla
Odpovedať
@mato86 Kúp si na WC hrubšiu WC dosku a máš to.
Odpovedať
@mato86 Čím viac si pri tom úkone čupneš, tým lepšie. Dolné vylučovacie cesty sa viac otvoria a proces sr...ia prebieha ľahšie. Je to podobne ako za kríkom v lese. Na stenu naproti dať držiak pre podporu vstávania. 😄 😛
Odpovedať
@mato86 ak máš geberit, tak existuje excentrická pripojovacia sada. dá sa tým zdvihnúť alebo dať nižšie WC do 2,5cm. číslo dielu 405.116.00.1
Odpovedať
@jakubs777 To som pozeral ale mame skryté uchytenie a tam to nie je možné použiť práve.
Odpovedať
Profilova fotka
mozem sa opytat, ze preco je tych par cm takych rozhodujucich?
Odpovedať
Tak trocha celému tomu nechápem. To ako ťa tie 3 cm oberú o nejaký ten komfort pri sedení na záchode? Zato, že sa to niekde píše, ti to nemusí až tak moc vyhovovať
Odpovedať
Článok sa načítava...
mali sme doma záchod o nejaké 3 cm nižšie ako hovorí norma. Pri používaní je to pohodička, akurát keď treba vstávať ten rozdiel pocítia hlavne ľudia s horšími kolenami 🙂. Ja som bol v pohode ale mama ktorú už trochu trápia kolená sa na to večne sťažovala. Skončilo to tým že sme zohnali misu s doskou, ktoré tie chýbajúce cm dohnali a odvtedy sú spokojní všetci 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ale ako človeka by nenapadlo, že by aj pri takom malom rozdiele mohol nastať až taký veľký problém
Odpovedať
@sousedekovci89 fakt to bolo citit tie tri centimetre? To by som nebol povedal.
Odpovedať
@bulls7 @marianna_1 ja som ten rozdiel mierne cítil ale nepociťoval ako diskomfort. Má to ale svoju logiku, treba si všimnúť že WC označené pre imobilných ľudí resp. uspôsobené aj horšie mobilným ľuďom majú zvyčajne wc dokonca o trošku vyššie než je štandard.
Odpovedať
@mato86 37, to je pre trpaslíka ja by som mal kolená pod bradou mám 50 a zišiel by sa vyšší po výmene klbov
Odpovedať
no to by ste sa cudovali, uz som sedel na zachode kde som bud dobre ze nesadol pri tom do tureckeho sedu alebo naopak mi neviseli nohy. takze nieco na tom bude.
Odpovedať
No normálne to dnes premeriam, že ako to máme u nás doma. Netušila som, že je to taká veda mať správne wc.
Odpovedať
@mato86 to záleží aky ste vysoky. pre vyšších ľudi by to mohol byť problém.
Odpovedať
Profilova fotka
fuuu, tak toto by mi velmi vadilo... rozdiel vo vyske je velmi badatelny pri vstavani - aj preto som si do bytu dala klozet pre imobilnych ludi, myslim ze vysku mam az 55 cm, vstavanie z neho je vyrazne pohodlnejsie. 37 cm vyska by ma zabila.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin107 @dara_777 @marianna_1 @bulls7 fakt to je citit. kym sme zdravi je to pohoda, ak uz je problem s krizami, kolenami - citis kazdy jeden centimeter ked musis vstavat - a je to jedno ci z wc alebo stolicky. Samozrejme dolezita je aj telesna vyska, ale ako pisem vyssie - mna by 37 cm vyska klozetu fakt zabila.
Odpovedať
@kaktusik007 každý si s tým časom prejde, ked som mal 20 bral som schody po troch lebo som pomerne vysoký, celý život na turistike a dnes problém , všetko mám na vyšší posed, auto,stoličku, posteľ, WC
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?