Stena medzi kupelnou a kuchynou

Zdravim, prerabam byt a medzi kupelnou a kuchynou je celkom tenka betonova stena. Zda sa mi to malo, tak som nakupil 7,5-ku ytong, ze sa pred existujucu postavime este jednu stenu. Teraz rozmysalam, ci to je vobec dobry napad a nebolo by lepsie tu panelovu zrutit uplne a postavit tam novu z 15tky ytongu, len to uz je viac roboty... Pripadne, ak ostanem vo verzii stara stena + 7,5 ytong, ako tieto steny co najlepsie medzi sebou prepojit? Nasiel som v dokumentoch od ytongu ako sa to kotvi ku bocnej nosnej stene (Lka a montazna pena), ale nie je tam ako dobre spojit takuto obmurovku a existujucu stenu za nou. Co je extremne dolezite - na tej ytongovej stene ma byt zavesena kuchynska linka. Rozmer steny je 255x260 Matej
Odpovedať
Mozno este kompromis, aby sa neburala panelova stena by mohlo byt, ze sa tam radsej da 10cm ytong namiesto 7,5 to by uz mohlo stacit a 2,5 cm z kuchyne ozeliem
Odpovedať
A preco mas problem s tou panelovou prieckou? My mame tiez panelovu priecku a visi na nej kuchynska linka uz sestnasty rok. Skrinky az po strop plne percelanu. Tu yporkovu priecku nikdy tak neukotvis ako je ukotveny ten panel. Ked kupis poriadne hmozdinky tak ti tu linku udrzia aj na paneli. Urcite lepsie budu drzat v betone ako v porobetone.
Odpovedať
@zita19 je prilis tenka a miestami, kde bola pred tym vodoinstalacia sa rozpada
Odpovedať
@matej_chrenko a myslis, ze sedmicka yporka bude na linku dost? Mne stacilo umyvadlo do kupelne a aj tak sme davali 10 yporku.
Odpovedať
@matej_chrenko este ti pripomeniem, ze v tom paneli mas ocelove armovacie zelezo. To, ze sa kdesi na spodku trusi beton okolo vodovodnych rur, zas az taky vplyv na unosnost vrchnej casti steny nema. Ja by som vyspravila diery a s kludnym svedomim na nu zavesila skrinky. Ale ak sa ti chce burat zelezobeton a nahradit ho porobetonom, tak hura do toho. Susedia budu blahom bez seba a sebe (majstrom) pridas uplne zbytocnu robotu
Odpovedať
@zita19 stale je ale dost tenka, to znamena, ze by mi mohli vyletiet obkladacky v kupelni pri vrtani kotvenia na skrinky...
Odpovedať
@zita19 no a burat zelezobeton sa mi naozaj nechce, preto hladam najlepsie mozne riesenie, co bol dovod aj tejto otazky tu.
Odpovedať
@matej_chrenko ak má stena zostať na pôvodnom mieste a nechcete meniť dispozíciu bytu, tak nemá zmysel ju odstrániť. Môžeme zo strany kúpelne riešiť prímurovku, z pórobetónu, pre jednoduchšiu realizáciu nových rozvodov. To úž záleží o konkrétnych podmienok na mieste.
Odpovedať
@matej_chrenko ty vies najlepsie. Ja som poradila
Odpovedať
@halnas vdaka, nad tym som rozmyslal tiez, pretoze tym padom by pevna betonova cast na kotvenie skriniek ostala z kuchynskej strany a porobeton zo strany kupelne, bohuzial problem je ten, ze v kupelni na to nie je miesto, kupelna ma rozmer 160x160 takze neexistuje moznost z nej este ubrat
Odpovedať
@zita19 neviem najlepsie, preto sa pytam 🙂
Odpovedať
@zita19 Pridavam fotky na ilustraciu, ten spodok je deravy a rozpada sa.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@matej_chrenko Tú dieru v strede steny, v takom stave ako je, vôbec nerieš. Kvôli nej stena nespadne. Ak chceš fakt primurovať, tak stačí aj 5 cm, ale linka sa v pohode udrží aj na tom, čo tam je...
Odpovedať
mam aj vyjadrenie od stolara, ktory to bude realizovat, podla neho by to nemal byt problem tam mat len 7,5 ytongu, tak snad to bude ok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?