Sprcha 80x80 a umývadlo 50cm - nebudú príliš malé?

Ahojte, poprosím o skúsenosti, akú minimálnu šírku sprchovacieho kúta a umývadla odporúčate na pohodlné umývanie sa do kúpeľne? Priestor nám dovolí mať sprchu 80x80cm a umývadlo 50cm, ale vedeli by sme jedno z toho zväčšiť o 10cm, tak rozmýšľam, či pridať radšej k sprche 10cm, alebo radšej umývadlo dať 60cm. Aké úzke máte vy sprchy a umývadlá a ste s nimi spokojní?
Odpovedať
My sme radsej dali sprchac 75 na 120, pretoze co som v hoteloch vyskusala 80 na 80 mi neprisiel dost priestranny. Umyvadlo mame 40 cm ale je na doske, na umytie ruk a zubov bohate staci a ine v umyvadle aj tak nerobime
Odpovedať
určite rozšíriť radšej sprchu, 80x80 je veľmi málo
Odpovedať
@aadkag BUDÚ
Odpovedať
Urcite radsej pridat sprche, 80 je dost malo, nebodaj niekto z vas priberie a uz sa tam ani neotoci 🙂 Skuste aj premysliet ci nedat iba "walk-in" sprchu, bez vanicky a bez sprchovych dveri - iba so zastenou, nech vam aj to zbytocne neubera z miesta.
Odpovedať
Profilova fotka
Zvacsit sprchac v 80x80 sa neotocim ani ja a to mam problem vrhnut tien😄
Odpovedať
@aadkag určite 90x90 a s celým rohom nie oblúk, mal som tú česť sa párkrát sprchovať v 80x80 a ešte s oblúkom, no nieže som sa otočiť nevedel, ani som si hlavu našampónovať nevedel vkuse som bil lakťami do skla. a to som výškou priemerný muž a objemovo teda podpriemer 😄
Odpovedať
Moja skusenost, horna prirucna kupelna, obdlznik sprcha kut 120x80 v pohode, umyvadlo 50 je nam male, ak budem menit, zamenim za 60cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@aadkag ak musíš vybrať buď jedno alebo druhé, tak rozhodne tá sprcha. To časom viacej oceníš. Na malé umývadlo sa dá zvyknúť ale tú sprchu by si preklínala každý jeden raz.
Odpovedať
Skuste si zajst do predajne kde je vystaveny taky mini sprchovaci kut. Predstava ze mi spadne mydlo na zem a musim si otvorit dvere aby som sa po neho mohol zohnut je sice usmevna, ale taky maly kut by ma rozculoval. Neviem akych ste telesnych proporcii ale vacsinou to asi staci Ked priestor nepusti neda sa nic robit, ale ani 40cm umyvadlo nie je ziadna vyhra. To ked budete mat umyvadlo vedla sprchovacieho kutu, to sa budete akoze súkať do 40cm fugy medzi stenou a sprchovacim kutom aby ste sa dostali k umyvadlu? Mne sa kupelna ked este nebola zariadena, zdala strasne mala, ma len nejakych 180x180cm. napokon sa do nej pohodlne zmestilo WC, umyvadlo 80 cm a sprcha 90x110 cm.
Odpovedať
tak ono je to všetko o tom, ako sa to podarí rozvrhnúť, možno by nebolo ani na škodu obrátiť sa na niekoho dizajnéra. neviem fakt, skúšam niečo vymyslieť, lebo mi či sprcha či umývadlo prídu proste malé na normálne pohodlné užívanie.
Odpovedať
@fragmo ja som bola u dizajnerky, to co vymyslela, nebola ziadna slava. Neviem ci nevedia vykrocit zo svojej konfortnej zony, ci idu len v zabehanych kolajach ale keby som svoju panelakovu kupelnu 170 x 180 zariadila podla jej navrhu, tak sa tam ani neotocim. Potom som zmenila sprchac na obdlznik 75 x 120 (normalne standardna vanicka predavana v Hornbachu) a zrazu sa vosla aj pracka pod dosku na umyvadlo, aj umyvadlo (mam male ale mohlo by byt aj vacsie, voslo by) aj v sprchaci sa pohodlne vymydlis z kazdej strany, ani si neplesnes holy zadok o studene sklo ked sa chces umyt medzi prstami na nohe aj miesta v nej ostalo celkom dost a vosla aj skrinka. Akurat zastenu sme davali robit na mieru u sklenara, lebo z tych typizovanych nic nevyhovovalo mojim predstavam.
Odpovedať
zväčšiť sprcháč, umývadlo 50 stačí. Alebo sa popozeraj po sprche 75x100-120. Závisí od toho, aký je pôdorys kúpelne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
umyvadlo bude stacit podla mna aj take, radsej by som si tiez doprial viac miesta v sprche
Odpovedať
Profilova fotka
radsej pridat v sprche si myslim. predsa len by bolo asi lepsie mat viac miesta na sprchovanie, ako na umyvanie ruk, to zvladnes aj v malom umyvadle.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?