Pomoc s pôdorysom jadra na stavebné oznamenie

Ahojte, prosím o radu. Budeme posúvať jadro, do nosných priečok sa nebude zasahovať, takže postačí stavebné ohlásenie bez statického posudku. Stavebná firma pri obhliadke povedala, že až pri vybúraní aktuálneho jadra sa zistí, aké budú rozmery steny okolo stupačky a v podstate aj celej kúpeľne. Ide možno o +/- 10cm. Mám do podorysu, ktorý je potrebný k stavebnému ohláseniu, dať iba orientačné údaje? Kontroluje to dodatočné niekto? Vopred ďakujem za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@aadkag môžete to použiť
Odpovedať
@jan45 dávali ste aj vy nejaký pôdorys na stavebný úrad pri prerabke jadra?
Odpovedať
Profilova fotka
@aadkag ja by som zavolal na SU, ci to vobec potrebuju... aj ja som to riesil a na SU ma vypoklonkovali 🙂, ze maju dost inej prace ako riesit "nejake jadro"
Odpovedať
Profilova fotka
@aadkag áno, najmä keď sa zväčšovalo, treba aj súhlas správy objektu
Odpovedať
@aadkag my sme davali vykresy k ohlaske. Mali sme vykres z SBD a do neho sme len vyznacili steny, ktore sa budu menit, v popise bolo napisane, ze vymena za murivo z lahkych stavebnych hmot. Nic viac od nas nechceli, dokonca na nas podala suseda staznost na SU, dostali sme asi po 3 mesiacoch vyrozumenie, ze jej staznost je bezpredmetna a nikto sa neunuval nic kontrolovat. U nas musela velkost "stupaciek" ostat, pretoze je tam konstrukcia, na ktoru su uchytene aj vertikalne rozvody aj plynomer.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?