Pomoc - nove jadro a zmena dispozicie

Ahojte potrebovala by som poradit kedze v tychto veciach som totalny antitalent. Kupujem 3izbovy byt kde je este stara kupelna umakarton. Chcela by som dat spravit nove jadro ale uplne zmenit dispoziciu kedze aj kupelna je hlupo riesena. Prikladam jeden podorys nie je to ale original mojho bytu ale je to podorys bytu z tej istej bytovky akurat ze u mna je kuchyna ,kupelna a wc na opacnej strane. Ja by som to chcela spravit tak ze kupelnu a wc by som dala vedla seba a dozadu kvazi do tej casti kde je teraz jedalen by som dala kuchynsku linku, a tu cast kde je teraz linka by som zúžila na chodbicku do kuchyne tym padom by mi ostalo viac miesta aby mohla byt kupelna a wc vedla seba vpredu pri vchode do bytu,neviem ci je to tak ale mozne lebo neviem ci su aj u mna stupacky presne na tom istom mieste ale predpokladam ze ano,kluce od bytu este nemam tak to neviem pozriet. Snad ma niekto pochopil kedze som v tomto naozaj analfabet. A este by ma zaujimalo ci by som sa cenovo zmestila do 2500-3000€ aj s materialom zo vsetkym,okrem kuchynskej linky. Alebo je to nerealne? Vopred dakujem za rady
Odpovedať

Odpovedať
To mas akurat tak na robotu ak sj to neviete spravi sami, mozno na material na murovanie. Sanita a obklady, dvere v nizsej cenovej kategorii dalsia tisicka.
Odpovedať
Ja by som tú "chodbičku do kuchyne" vynechal a vchod do kuchyne nechal cez obývačku.. ale to je len môj názor. Tým pádom by sa aj zväčšila kuchyňa. No a cena... Dajme tomu, že áno, dá sa urobiť nové jadro aj za 3 tisíc... je to ale otázka vkusu. Niekomu stačí obyčajné 50cm keramické umývadlo s obyčajnou batériou (spolu so sifonom a úchytmi cca 65€), niekto chce modernejšie, hranaté, dizajnové umývadlo aj so skrinkou za cca 450€. To isté sprchový kút. Dá sa vymurovať a dať tam jednoduchý záves (taký kvalitnejší čo aj vyzerá okolo 40€), alebo posuvné sklenené dvere za 250€. Batéria do sprchy tiež môže byť za 30€, ale aj sprchový panel za 250€... Obklad... niekto chce mať kúpeľňu celú obloženú, niekto len kút + pás nad umývadlom a zvyšok omietka. To je tiež dosť dobrá možnosť ušetriť. Obklad je za 10 a aj za 50€. Tak vidíš sama tie rozdiely. 2 tisíc je tak cena za robotu.... Netreba zabudnúť, že keď sa mení jadro, ide do neho nová elektrika a na 95% sa musí vymeniť aj rozvodná skrinka s ističmi, lebo do kúpeľne treba prudový chránič, ďalej komplet nové rozvody vody... to je proste s rekonštrukciou tak x-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Dakujem za odpovede :)
Odpovedať
@mirka969 Ahoj. Byvam v tomto type panelaku inak aj pod nazvom B09 😀. V takomto byte ak sa robi jadro tak sa uz robi rovno aj kuchyna s chodbou. Prerabali sme presne do tvaru tvojej popisanej predstavy v roku 2013 a len materal bez nabytku a prace bol cca za 8000€. Samozrejme sa da aj lacnejsie obklady alebo sanita vybrat. Draho vysli elektrika, voda. Prekladka plynu nebola az taka draha.
Odpovedať
@medo1984 mozem ss opytat kolko by ma zhruba vysla elektrina a voda? A robila vam to nejaka firma?
Odpovedať
Za 3 tisícky to nedáš celé, ja som teraz na podobné jadro kupoval obkladačky, dlažby, sanitu, špárovačku, dvere, ventilátory a vyšlo ma to na 1200 euro len maetriál a firma mi to príde urobiť komplet práca plus materiál ytong tehly, lepidlo, sieťka vodoinštalačný materiál a elektrika cena 3000-3500 euro.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?