Osadenie mramorovej / keramickej vanicky v sprchovom kute

Zdravím, potrebujem sa poradiť ohľadom osadenia keramickej prípadne mramorovej vaničky do sprchového kúta. Ide o panelákový byt, čiže sifón bude nad podlahou a vanička bude podmúraná, prípadne na nožičkách, (sú nožičky spoľahlivé?, akú váhu udržia?). Napíšem ako by som to chcel spraviť, prosím opravte ma ak sa mýlim. 1. Podmurujem vaničku z porobetonových tvárnic, už zamontovaný sifón obmúram 2. Natriem steny + tvárnice hydroizoláciou s páskou v rohoch 3. Steny obložím obkladom 4. Nanesiem silikón na zaschnutú hydroizoláciu a položím vaničku, medzi vaničkou a obkladom nechám cca 2mm. (Jeden známy mi povedal aby som miesto silikónu dal tenkú vrstvu jemného piesku, vyrovnal a tak položil vaničku.) 5. Nanesiem silikón do medzery medzi vaničkou a obkladom. Pokladá sa vanička priamo na tvárnice, alebo treba dať najskôr dlažbu a potom vaničku? Ďakujem za cenné rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@zork mramorova vanicka je dostatocne pevna (nie akryl) staci osadit na nozicky dodavane s vanickou. postup: 1. Natriem steny + tvárnice hydroizoláciou s páskou v rohoch 2. osadenie vanicky + zastenu (ak je) neviem nepisal si 3. obklad 4. silikon vanicka sa osadza ako prva potom obklad.
Odpovedať
V prípade, že bude vanička na nožičkách, je nutné pod vaničku položiť dlažbu?, alebo stačí panel natrieť hydroizoláciou? V prípade že bude vanička na nožičkách (ideme dávať 1/4 kruh) a nechceme dať plastový kryt z prednej strany, ale chceli by sme tam dať mozaiku, ako postupovať v tomto prípade?, podmúrať vaničku z prednej strany 50mm tvárnicou? Ohľadom osadenia obkladu. Z akého dôvodu sa dáva obklad až po montáži vaničky? Zatiaľ všetky montážne návody od výrobcu čo som videl hovorili o montáž vaničky k nemontovanému obkladu.
Odpovedať
@zork na to, ze ci najprv vana, ci najprv obklad sa nazory laikov aj odbornikov lisia a je to tak pol na pol. Ak das najrv obklad az potom vanu, mozes vanu bez problemov vybrat ak by sa jej cokolvek stalo bez toho aby si rubal obklad. A das najprv vanu az tak obklad, tak to mas lepsie poistene proti zatekaniu vody pod vanu, lebo voda z obkladu steka na lem vanicky a potom dalej. Jedno aj druhe ma svoju logiku pre a proti. A teraz si vyber co je spravne a lepsie.
Odpovedať
V prípade, že bude vanička na nožičkách, je nutné pod vaničku položiť dlažbu?, alebo stačí panel natrieť hydroizoláciou?
Odpovedať
Myslím,že správny postup je nasledujúci: 1.Tekuta lepenka+obložíš sprchový kút s tým,že sa vynechájú spodne obklady,kde pôjde vanička(lepšie sa aj obkladá celý ten kút,keď tam ešte nie je vanička). .2.Osadi sa vanička na doraz k stene,ktorá je ešte bez obkladu+tesniace pásky.3.Doobkladáš vynechaný obklad a tým docieliš to,že vanička je pod obkladom. 4.Šparovanie,silikonovanie. Nožičky od vaničky nemusia stáť na dlažbe,stači poter s hydroizoláciou.
Odpovedať
Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?