Obklad kúpelne

Prosím vás, kvôli neočakávaným okolnostiam zháňame obkladača, na poslednú chvíľu ... a dostali sme ponuku na 1500euro za obloženie kúpelne. Parametre sú takéto : obloženie kúpeľne 2100x1650 a WC 1200x800 do výšky cca 2500mm. 2 steny sú panel (oškrabaný od omietky) a 2 Ytong. Strop – sadrokartón hotový, elektrika, voda je tiež hotová. Čiže zrejme zasieťkovanie, osadenie vane, hydroizolácia, a pokládka obkladu a dlažby + špárovanie. Obklad je rozmeru 33x100 a dlažba 59x59. Čo som si vypočítal, tak to je takmer 50euro na m2. Región je severné Slovensko . Tvar kúpelne je jednoduchý, 1 vypínač, výstupy na vanu, umývadlo, práčku... wc má umývadlo .
Odpovedať
Rátaj koľko krát musí prísť človek na stavu Hydroizolácia, na další den druha vrstva hydroizolácie, potom obmurovať vaňu, potom môže začať klásť obklad a dlažbu. Samozrejme ten panel nebude rovný a v tak malej kúpeľni nepoloží podlahu na jeden krát lebo by si chodil po čerstvom atď. Ak máš pocit, že je to veľa urob si sám alebo zožeň takého, čo je ihneď k dispozícii a je lacnejší. Btw čo by som dal ja za to, keby v byte čo sme prerábali po babke v ba mal obkladača za takú cenu 😅
Odpovedať
No že som sa ja neučil za murara🙂 pri mojom plate by som na to musel robiť 2 mesiace. Keďže obkladac čo bol zajednany nakoniec neprišiel ,obložil som si podobné veľkú kúpeľňu sám ,Trvalo to síce dlhšie a boli aj nervy ,keďže som strojár a chcel som to mať na strojárske miery čo sa mi nepodarilo ,ale je to hotové 🙂 Ešte ma čaká prerabka wc ,ale to už určite nikoho zháňať nebudem ,keďze už mám natrénované tak to bude len lepšie😄
Odpovedať
Profilova fotka
@roman510 normalna cena za obkladanie a sparovanie takehoto formatu je tak 18-25e za m2 , ak ma clovek vela prace snaži sa jej zbavit tak ze nadhodi vacsiu cenu , bohuzial su ludia ktory zaplatia aj tak
Odpovedať
Je to dosť. Keď to prerátam, my sme platili teraz v lete o tretinu menej. Tie isté úkony. Tiež sever Slovenska...
Odpovedať
@roman510 Podla vasho nespravneho "prepoctu" na 1m2 je to 50€... Podla rozmeru ide o dlazbu gres ale toto uz neuvazdate. Rovnako tak neuvadzate ze tam bude potrebna hydroizolacia,penetracia... O obtiaznosti vykruzovania do gresu tiez ziadna zmienka... Budu osadene listy alebo jolly hrany? Je dlazba retifikovana?😉 na vela veci sa zabuda a este na viac sa neberie ohlad zial prepocet na m2 ide bez problemu.
Odpovedať
@micjak pisete len o cene obkladu nie o vykruzovani,silicone,osadeni list...
Odpovedať
Profilova fotka
@vebi34 len vies ceny idu bohuzial stale hore, takze aj ked je rozdiel len par mesiacov, isty financny rozdiel sa moze objavit
Odpovedať
Ono to tu spomínajú aj vo viacerých diskusiách, že behom mesiaca dvoch bol nárast cien fakt neskutočný. Hrozné, čo sa deje, som zvedavá, dokedy sa budú stále zvyšovať.
Odpovedať
No ja to mam presne v tomto stave, akurat sadrokarton nemam, len nova omietka pojde. Kachlicky male, velkost kupelne presne to iste. Bolo mi vycislene 2500, robi vsak iný obkladac a bude to podla mna viac. Ta cena je podla mna super, ja by som bola rada, keby len tolko platim. Som na vychode.
Odpovedať
Profilova fotka
Cena asi záleží od toho ako veľa má ktorý majster roboty... akurát nám doobkladali kúpeľňu aj druhé samostatné WC a technickú + dlažba, 6ks zárubní , + rovnaký obklad aj v kuchyni... osádzanie polosamostojacej vane, osádzanie 2ks wc, osádzanie 2ks umývadla a 3 ks vodovodných batérií, osádzanie sklenenej sprchovej zásteny, dokončenie jedného otvoru v stene napekno so sadrokartónom aby sme nemuseli dávať zárubňu. 47m2 obkladu (10x20cm Metro obkladačky), 13m2 dlažba (60x60cm) , a cena je 3500€ vrátane všetkého potrebného materiálu 🙂
Odpovedať
@profistavbari Ako som vyššie písal ,1500 eur sú moje dva platy za mesiac a to mám vo firme ako technik mierne nadštandardný plat ,samozrejme proti štátu a murarom je to slabota🙂 ja som mal obklad gres 80*40*1cm ,takže som si na to musel kúpiť tri vykruzovaky po 35 eur a novú rezačku ,lebo stará bola krátka a slabá ,napriek tomu som na tom cenovo lepšie, ako keby som platil profika,nie je to dokonale ,ale nevidel som ani prácu profika ,(keď už teraz viem na čo sa mám pozerať ),takže to neviem porovnať či by to bolo od neho lepsie.Ale samozrejme všetko je otázka ponuky a dopytu a nikto nikoho nenúti .Keď niekto zarobí v práci toľko, že dokáže v pohode platiť majstrov ,tak nie je čo riešiť ,ale môj prípad to nie je.😞
Odpovedať
@chozze69 nezostava noc ine ako zamestnat sa ako murar... Vychutnat si ich pracu a uzivat ich mzdu... Nerozumiem tieto postoje. Ved ked najlepsie podla vas zaraba murar tak murujte a ste "za vodou"! Alebo je niekde problem? Mozno ho treba hladat v sebe a nehazdat ludi do jedneho vreca.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nie je to veru ľahká práca a ani tak dobre platená ako si myslíte. Heh inak by bol každý murár nemyslíte?
Odpovedať
@chozze69 Neviem čo myslíš pod pojmom technik v strojárskom priemysle ale v mojej strojárskej firme má taký plat ako máš ty pán ktorý nám len balí diely na expedíciu. Ak sa presťahuješ do PN, máš job že si budeš môcť zaplatiť aj obkladača 😅
Odpovedať
Profilova fotka
Naša kúpeľňa 3.2x2.2 a wc 1,5x1.2novostavba. Rovné steny. Ja strojár, amatér obkladač. Položil som 5miestností a technickú. Manželka ma prehovorila,aby sme zavolali profi obkladača na kúpeľňu a wc z dôvodu,aby som nechodil z roboty do roboty.Pozreli sme 4 novostavby , des a hrôza (som detailista, asi ako každý poctivý strojár). Opýtali sme sa v obchode ,v ktorom sme zakúpili obklady , či nepoznajú majstra , ktorý pekne robí. A vôbec sme neriešili cenu! Dali kontakt. Manželka si s ním dohodla obhliadku a cca mesiac a pol sme čakali na neho. Cenu dal 1500éčok. Prišiel ,zabetonoval sprchu. Potom spravil hydroizoláciu. Zostalo polka vedra a keď odchádzal dodal, že po uschnutí môžem znovu pretrieť. Šiel som teda natrieť druhý krát. Celý spodok tú hydroizoláciu som zdvihol ako kus koberca. Vôbec sa nespojilo s betónom. Tak som si to spravil sám a poriadne! Došiel položiť dlažbu. Oboznámil som ho s chybou , ktorú spravil. Položil za deň celú kúpeľňu. Furt som mu bol za chrbtom. V ten deň tam boli aj kúrenári, ktorých som pozoroval ako sa to robí. Ich som kontrolovať nemusel vôbec, keďže to bol Pán majster a hádam bol väčší detailista ako ja. Keď došiel k podlahovemu odtoku povedal, že on ešte toto nerobil.Tak som musel pomôcť a ako som mu pomáhal , uvidel som krivo zrezanú dlažbu , ktorá trčala do vnútra a nie k stene. Dal som mu to otočiť. Pri dverách sa zle napojil na moju dlažbu. Dal som mu to prerobiť. On odišiel. Niečo mi tam nesedelo. Bol som po nočnej a nespal som v ten deň. Viackrát som sa zastavil pri dverách a kukal , čo je zle. Až som to uvidel a infarkt ma chytil. Posunuté škáry a ja som posúval vždy o tretinu dlažby. On to dal na zips. Manželka to chcela vytrhať, ja som jej to zatrhol , keďže som bol unavený . Večer sme si ľahli ,ja nasratý ,ona takisto. Opýtal som sa jej , či to ideme vytrhať? V tom momente bola von z postele. Začali sme o 21hod a skončili pred polnocou. Na druhý deň (včera)prišiel majster už len pre výpoveď. Vyzerá to tak, že si to spravím sám.
Odpovedať
Profilova fotka
a toto je moja robota. Vôbec mi nejde do hlavy ,AKO sa vedia takíto ľudia uživiť??? Ach jaj.
Odpovedať
@adam_sangala Technolog a programátor paliacich strojov, áno ide to tu dole vodou ,okres PD ,keď som začínal po strednej na vŕtačke tak som mal väčší plat ako bol celoštátny priemer ešte ceskoslovensky,pamatam si to ,bolo to vtedy na nástenke pred jedálňou ,teraz po 37 rokoch v jednej firme nemám ani ten priemer . Tomu sa povie kariéra ako hrom 🙂 Ale začínať niekde znova od začiatku ,na to už nemám chuť ani cas .Takže dačo pozriem na nete ,dačo sa priucim tu a mám ušetrených 1500 éčok😄
Odpovedať
@profistavbari Samozrejme že problém je vo mne ,ja nezarobim toľko aby som si mohol platiť 1500 eurových obkladacov 🙂 tak som to vyriešil ako som písal ,neviem o tom žeby som niekoho hádzal do jedného vreca,neviem čo si tým myslel?
Odpovedať
@igorkoo ako je vyspadovana ta gulicka v podlahe? Mirelon sa musi najskor orezat a az potom zadlazdit. Medzi trubku a dlazbu silicon nie medzi mirelon a dlazbu. Inak na pohlad pekna robota.
Odpovedať
@diousaa robili sme v auguste tohto roka. Máme ju mesiac dokončenú, je to o ľuďoch a ich hamtavosti...
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari tá gulička je v rovine s dlažbou.Mierny spád som dal pod práčku smerom ku stene ,kde bude záplavové čidlo, ktoré uzavrie hlavný prívod vody. Celú technickú miestnosť som izoloval proti vode aj vo výške sokla. Plánujem dať nízky prah do dverí.Miestnost bude potom ako lavór. A gulička poslúži aj pri vypúšťaní bojlera. S mirelonom som váhal ako to spraviť. Tak asi som vybral tú horšiu variantu. Ešte taká otázka. Na obklad o veľkosti 25x75cm aký hrebeň použiť? Ďakujem
Odpovedať
@igorkoo velkost hrebena sa neda urcit podla formatu obkladu ale podla podkladu na ktory bude lepeny. Odrezte ten mirelon zasilikonujte o trubku. V pripade vytopenia bude voda vtekat pod hydroizolaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@roman510 obkladanie nie je atómová fyzika,treba mať však veľký cit pre detaily,manuálnu zručnosť ,schopnosť sa učiť a zdokonaľovať každým metrom obkladu,pozrieť si zopár návodov na nete..držim ti palce,keď ťa motivuje tých 1500 eur..ja som začínal pri stavbe domu tiež s podobným pocitom a tiež ma motivovalo okrem ušetrených kopec peňazí aj ušetrene nervy z neustáleho naháňania majstrov kedy prídu niečo dokončiť pripadne opraviť o dodržiavanim termínov a kvality na ktorej sme sa dohodli ani nehovorim...avšak po tom všetkom,čo som robil,či išlo o omietky,zateplenie podlahy,stropu,sadrokartón,obklady,drevená podlaha,sanita,potery,základy na terasu môžem ku všetkému povedať,že živit by som sa s tým určite nechcel ani za tých 1500 eur..
Odpovedať
Profilova fotka
@dart9 pekne napísané. Tiež som si veľa veci porobil na stavbe a dúfam, že po dokončení domu ,plotu, dvora nechytim do ruky kelňu, vodováhu atď. Už len kosiť trávnik budem, chcem.😁
Odpovedať
@igorkoo no predstava pekna, ale vieme, ako to chodi a ze to len pri tom koseni isto neostane... ale bodaj by si mal pravdu 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?