Neznámy prístroj v stupačkách

Ahojte, môže mi, prosím, niekto z vás k čomu slúži prístroj na fotke? Mám to v stupačkách a netuším presne k čomu to slúži. Keď som sa pýtal odpočtára, tak odpoveď bola, že tým sa reguluje tlak v radiátoroch a že s tým nemám nič robiť. Preto sa obraciam na vás...Viete mi prosím napísať niečo viac? Ďakujem.
Odpovedať
Je to regulačný ventil Herz Stromax, ktorým sa nenastavuje tlak, ale prietok vody vo vykurovacej sústave, aby sa teplo distribuovalo rovnomerne do každého bytu. Zaizolované žiakmi osobitnej školy…
Odpovedať
Ďakujem za odpoveď. Môžete mi však napísať niečo viac, prosím? Píšete, že "aby sa teplo distribuovalo rovnomerne do každého bytu" - to znie ako keby tento ventil mal byť umiestnený niekde centralizovane a nie v každej stupačke...Prečo je to v každej stupačke potom? A čo sa stane, keď ja mám nastavené napr. 2/2 a sused má napríklad 4/4?
Odpovedať
Takýto ventil je v každom byte. Projektant, resp. projekčný program určil nastavenie každého ventila v sústave podľa toho, koľko tepla je potrebné dodať do toho ktorého bytu…
Odpovedať
@dedo758 regulačný ventil asi tiež ale to červené čudo dole. To vyššie je zaplombované a príde mi to ako merač spotreby tepla. a to biele vľavo je RJ k tomu aj s prietokomerom? 🙂
Odpovedať
@007tomams To červené čudo s nastavenou hodnotou 2.2 je ten Stromax. Vľavo merač tepla…
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?