Názor na dispozíciu kúpeľní

Ahojte, v 4i byte chceme mať 2 wc, v jednej kúpeľni chceme vaňu a v druhej sprchový kút. Dĺžka každej kúpeľne je 210cm. Šírka tej vrchnej s vaňou je 115/155cm a šírka spodnej so sprchovým kútom je 160/175cm. Pohyblivá je iba stena medzi práčkou a vaňou.
Odpovedať
@aadkag Kolkoclenna rodina ste?
Odpovedať
@exponent 4 malé deti, 2 dospelí
Odpovedať
Profilova fotka
To musi byt veru priestranny 4izbak, mozem vediet kolko mate m2?
Odpovedať
@lulaw byt má 100m2
Odpovedať
@aadkag chápem potrebu 2xWC, tiež mám 4 malé deti. Nebude to takto ako som to prekreslila trochu lepšie? V hornej kúpeľni wc 70 cm, umývadlo 60cm a sprchový kút 80cm, spolu 210cm. V dolnej kúpeľni vaňa 150cm a pračka 60cm by mali takto vojsť. WC a umývadlo zostáva na mieste, skrinka čo bola v hornej kúpeľni by bola v dolnej 🙂 Alebo ešte vymeniť práčku a vaňu, tým pádom by bola skrinka pri umývadle. Výhodou je, že bude umývadlo v oboch kúpeľniach.
Odpovedať
@aadkag zachod co zasahuje do polovicky vstupu je blbost. To treba inak vymysliet.
Odpovedať
@palo18 suhlasim,mame to WC velmi podobne teraz a nieje to dobre riesenie. aadkag Ja by som v tej vrchnej kupelni dala wc,tam kde je umyvadlo(tiez by sa ti v nom zle umyvalo takto nalepene na stene,vlastna skusenost) Umyvadlo tam kde je wc a na hornu stranu asymetrciku vanu 🙂 Nieco taketo 🙂 https://www.siko.sk/asymetricka-vana-...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, wc musia zostat kde su, ci sa mozu presunut? A dvere sa mozu presunut?
Odpovedať
@lenkito10 dvere sa dajú presunúť a wc by sa tiež mohlo posunúť, len už vývod sa bude musieť skryt do múrika, ak bude wc ďalej, ako je na obrázku, lebo odpad je na ľavej strane.
Odpovedať
napad to nie je zly, ked ste taka vacsia rodinka..akurat to treba asi trosku inak vymysliet, ako pisu vyssie..da sa s niecim hybat ako je wc napriklad..alebo je to na pevno?
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzena vana, umyvadlo siroke ~40cm, uzka nadrzka na wc vedla wc, nie za nim, mozno umyvadlo nad vanu. Tiez treba mysliet kde bude spinave pradlo, kde odlozit veci pred sprchou, kam zavesit mokre osusky.
Odpovedať
@zuzana838 My máme túto vaňu v byte a teda naozaj urobí veľa miesta v kúpeľni. My máme v kúpeľni vaňu Avokádo, sprcháč 90cm a umývadlo 80cm. Práčku mám v komore a WC je samostatné.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@aadkag Najháklivejšie na tom všetkom je, či sa naozaj bude dať wc presunúť. My sme chceli v byte, ale odpadová rúra bola vyvedená dosť vysoko. Jediná možnosť ako premiestniť wc bolo dať ho na stupienok 😞 Viete rozmer stupačky? Koľko cm zostane medzi stupačkou a stenou úplne vpravo?
Odpovedať
@pukatchka vaňu Avocado máte obloženú obkladom, či máte okolo nej len biely panel?
Odpovedať
@aadkag Kamarat nam akurat nedavno spominal, ze mat panel, ze je lepsia varianta, ze keby nieco vies si to dat prec bez problemov.
Odpovedať
@aadkag Len ten biely panel
Odpovedať
@pukatchka neohýba alebo neposuva sa ten panel, keď sa doň opriete napríklad kolenom?
Odpovedať
@aadkag on troška pruží, ale nehýbe sa tak, že by vypadával alebo niečo podobné. Nám ho pôvodne dolu zasylikonovali, ale mali sme problém s odtokom, tak sme silikón museli vytrhať a naspäť sme ho už nedávali. Je to tak aj krajšie aj praktickejšie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?