Kondenz v kúpeľni

Dobrý deň. Idem si robiť sám ventilátor v kúpeľni v paneláku.Chcem sa spýtať môže sa mi v potrubí tvoriť kondenz ak ventilátor bude v strope? A aký ventilátor by ste odporučili ( taký aký bol čo najtichši a kvalitný ) Ďakujem za každú radu 🙂
Odpovedať
🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martinko6 byt v činžáku nemá priamy styk s vonkajším prostredím, riziko je , len ak máte kolmé potrubie priamo nad ventilátorom vyústené cez strechu. to nie je bežný stav, takže &Váš ventilátor nezväčší klimatické zmeny.
Odpovedať
A môžem ten ventilátor umiestniť aj priamo do stropu nad vaňu ?
Odpovedať
@martinko6 ano
Odpovedať
@martinko6 v kupelni z hladiska bezpecnosti a ochrany pred zasahom elektrickeho prudu existuju bezpecnostne zony, v ktorych nesmu byt instalovane el.spotrebice, zasuvky ci vypinace...a ak, tak len s prislusnym vhodnym krytim alebo bezpecnym napatim (12v)... ak to je mozne, nedavaj ten ventilator priamo nad vanu, ale niekde dalej, pozri si aj na nete nieco o tych ochrannych zonach, najdes aj pekne obrazky, kde je to pekne znazornene
Odpovedať
Mám dosť malú kúpeľňu, najlepšie by to bolo nad vaňou, ale dám si poradiť. A ak by som dal len 12 V tak to nad vaňu môže ísť ?
Odpovedať
@martinko6 mozes aj nad vanu, ale musi byt na bezpecne napatie 12V a potebujes k tomu trafo niekde umiestnit. Do stropu urcite vyberaj ventilator s gulickovymi loziskami, odporucam ventilator s automatickou zaluziou a s casovym dobehom
Odpovedať
Prečo so zaluziou ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?