Internet a TV ceny

Dobrý deň, ako sa teraz na Slovensku pohybujú ceny za internet a TV prosím? Už dlho bývam mimo krajiny a potrebujem toto teraz poriešiť a chcem si byť istá, že ma neoklamú s ponukou. Optiku tam Telekom môže natiahnuť z vchodu do bytu. Dala by som si aj ponuky od rôznych spoločností, ale byt je zrekonštruovaný teraz tak, že treba potiahnuť kábel z vchodu cez husí krk alebo potom nejaký mobilný internet, lebo inak to zapojiť nepôjde. Ďakujem milým osôbkam za čas 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
To je fakt taky problem pozriet si web orange, tcom, swan a UPS a si v obraze? 🙈🙈🙈
Odpovedať
@zipsuliak ja nemám problém si zavolať a dať si vypracovať ponuky od firiem, ide o malé mesto, je tam málo spoločností a takmer všetci majú tcom. Ja som si to predstavovala tak, že spoločnosť dá ponuku, ktorá nie je online, ale možno na Slovensku to tak nefunguje
Odpovedať
@zipsuliak inak takýto typ odpovede mi príde útočný
Odpovedať
Zalezi aj od isteho komfortu… Optika od cervenych zla volba asi nebude. TV? Od cervenych? IP TV? Smart TV a napr. KUKI a podobne? Nik nevie, kto vsetko v tom mieste pokytuje sluzby. Avsak este pozor na FUP, v pripade zvazovania IP TV.
Odpovedať
Profilova fotka
@92majka a mne pride tvoj typ dotazu velmi pohodlny.. Nepotrebujes vediet ako je to na Slovensku, ale ake su moznosti tam kde chces pripojenie realizovat. Nevieme ake mesto ci obec. A neviem co myslis tym ze ta "neoklamu s ponukou". Vsade dostanes zmluvu kde mas aj cenu ktoru platis. Nevieme na co internet chces. Bezne surfovanie, IP TV?Dnes ma napriklad "Radost" za 15eur neobmedzene data v mobilnom zariadeni.. Nic nemusis tahat, burat.Internet zoberies "so sebou". Optika je idealna
Odpovedať
Profilova fotka
@92majka ja neviem odkial si ty prisla ale ponuky orange, tcom, atd su bezne ceny internetu u nas na slovensku 🙂 Rychlost 600Mbps za 24€/mesiac je uplne v pohode cena za opticky internet 🙂 Co je na tom utocne? A ps: niesi firma aby si mohla dostat nejaku realne inu cenu ako je zverejnena na nete 😅
Odpovedať
@92majka útočný? akože v čom? však normálna odpoveď ako sa dostať k cenám. však nikomu z nás nie sú poskytované nejak extra zvlášť podľa osobitných podmienok.
Odpovedať
@92majka Budem parafrázovať Tvoju otázku. Aké sú ceny áut na Slovensku? Milým osôbkam ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
Takzko povedat, kedze nevieme aky rychly by mal byt internet a co vsetko vlastne v televiznom balicku chces.
Odpovedať
Na Slovensku to funguje tak, ze tie ponuky su verejne dostupne na internete, vratane aktualne ponukanych akcii. Je pravda, ze niektori operatori davaju podpultovky, ale to skor existujucim zakaznikom. Kazdopadne sa mozes skusit opytat, ci by ti nedali nieco vyhodnejsie, za to nic nedas. Ak mas vo vchode dostupnu optiku, v ziadnom pripade by som nerozmyslal nad mobilnym internetom. To, ci je u teba dostupna, si vo vacsine pripadov mas moznost overit priamo na stranke providera. Ak nie, mailom ti tuto informaciu radi poskytnu.
Odpovedať
@ralf364 prepáč, tak to si asi mimo a fakt nevieš ako to reálne funguje. V mnohých prípadoch sú ceny v cenníkoch na nete jedná vec a v skutočnosti druhá vec. Porovnaj si napr. internetové ceny poisťovní s tým na koľko reálne uzatvárajú zmluvy. Sa vôbec čudujem, či niekto ešte chodí trebárs na také porovnávače PZP a orientuje sa podľa nich. Aj v mojej lokalite sú úplne iné skutočné ceny za net-pripojenie, než aké má firma zverejnené na svoje webstránke. Ja ale chápem otázku od @92majka , že si chce urobiť prehľad skúseností od používateľov. Lebo ďalšia pravda je aj taká, že reálne fungovanie prípojenia je často odlišné od toho, čo Vám firma/díler ponúkali a čo je uvedené v cenníkoch.
Odpovedať
porovnavace pzp by som sem netahal, tak isto tie co su na hypo, ineternety a pod ... kazdy by mal vediet ako funguju ... proste ak si novy zakaznik, vacsinou nemas moznost niecoho, ak chces prejst, tak ano ... a u operatorov sa ti nestane, zeby jeden dostal to iste v rovnakom case za ine sumy ...cenniky na nete su platne a hotovo ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Oni ti nejakú špeci ponuku urobiť nevedia aspoň som sa s tým nestretol, keď si nový zákazník. My tiež keď sme na začiatku vyberali, tak sme šli podľa cien, čo si vieš normálne nájsť na nete. Podľa mňa telekomom sa nedá nič nejako pokaziť.
Odpovedať
Internet: Ak je dostupná optika, tak treba ju využit, pretože je to najlepšie riešenie, a veľa problémov s tým odpadne (latencia, vypadávanie internetu, nízka rýchlosť). Providera internetu si treba vybrať na základe toho, kto je dostupný v danej lokalite, čo je buď bežne tcom, orange a pod alebo lokálneho poskytovateľa, ktorý može mať lepšie ceny. Tak či onak, služba je na cca 2 roky, takže pri nespokojnosti, nie je problém zmeniť poskytovateľa internetu. Pokiaľ riešiš internet iba na pozeranie TV, Youtube a filmov (Netflix, Disney+, atd) tak kľudne ti stačí optika okolo 100Mbit. Samozrejme pokial je Vás viac doma, tak podľa toho dať aj rýchlosť internetu (Pre 3 ľudí, kľudne stačí 100Mbit) TV: Záleží čo ta zaujíma a čo chceeš sledovať. Ak Šport, tak sa treba zamerať na služby, kde ponúkajú športové programy. Prípadne detské, dokumentárne a pod. Podla toho si potom treba vybrať poskytovateľa TV, ktorých je na SK neúrekom, ale každý má svoje výhody a nevýhody, či už v podobe programovej ponuky alebo ceny. Ale základné sledovanie správ sa dá aj online (web, appky, addony) a radšej pozerať dokumentárne, detské a filmové veci cez youtube, hbo, disney, netflix prípadne iné alternatívy, ako je kodi s addonmi 🙂 Prípadne základný balíček ponúkajú niektorí za smiešnu sumu ak nie zadarmo. Toľko v stručnosti, toto je téma na celé hodiny.. 🙂
Odpovedať
@toky1 autá nie sú služby
Odpovedať
@ralf364 ďakujem za info 🙂
Odpovedať
@srssen rozumiem, vďaka 🙂
Odpovedať
Kosice, Kosice okolie Antik 1G internet + Antik Digitalna TV zdarma + Volania zdarma 17.92eur mesacne
Odpovedať
@iastrab ja som rozmýšľala, či to pre nájomníkov vybavím, ale naozaj oni by predsa najlepšie vedeli, čo tam chcú mať ako hovoríte, ďakujem veľmi za info a Váš čas, premyslím si to ešte
Odpovedať
@iastrab inak ja pozerám SK telku zo zahraničia cez Skylink web, ale zase neviem, či sú tam maďarské programy, čo by nájomníci isto chceli, musím si to premyslieť ozaj, najlepšie by bolo keby to nechám na nich si poriešiť
Odpovedať
@atak77 vďaka za info 🙂 aj v tej lokalite, kde mám byt som počula, že je Antik
Odpovedať
@petersd ďakujem veľmi pekne za príspevok
Odpovedať
@zipsuliak @richard71 @toky1 presne na toto som narážala, čo napísal v príspevku @petersd - lebo som očkávala, že aj na Slovensku sa to robí
Odpovedať
@92majka v tomto regione nic lepsie nie je. Ak budes v tej lokalite mat aj optiku, tak parade, tie rychlosti su naozaj super.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?