Elektricke kurenie - orientacna cena

Dobry den, Snazim sa zistit orientacne vydavky za elektrinu pre nasledujuci typ bytu: - byt s polochou cca 52m, kurenie konvektormi + bojler na ohrev vody - 3. poschodie, nie okrajovy, smerom na JZ-Z - bytovka z 1930, nezateplena, tehlova. Hrubku steny neviem. - okna cca 5 rokov stare, plastove - 1 obyvatel, co sa len sprchuje 😄 Vopred dakujem za kazdu skusenost 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@fidorka258 dopln este velkost bojleru a aj vykon. No myslim, ze naklady, nebudu vysoke a myslim , ze ani nedoplatky. Neviem, ale ci chces cenu zalohovej platby alebo rocne kolko to bude stat.
Odpovedať
oplati sa to ?
Odpovedať
@fidorka258 aké je tam teraz kúrenie?
Odpovedať
@drslavino Dakujem za reakciu. Kapacitu boileru musim zistit. @duzu tam uz je taketo kurenie par rokov. @vrajmantak tazko povedat, je to v byte uz tak spravene. V byte este nebyvam. Momentalne su tam 2 osoby a momentálne platia mesacne za elektrinu 70€ na ZP (predtym to mali na 90€ a boli preplatky). Ak je to pravda, tak super, ale zda sa mi to ako optimisticke cislo.
Odpovedať
@fidorka258 dôležitá info je, koľko kúria tými konvektormi. ak vôbec, tak bez problémov. inak je to nie moc reálne číslo.
Odpovedať
@worker_falcon vykurujem časť staršieho domu, el. kotlom s radiátormi , účinnosť je rovnaká pri každom el. systéme pri každom výkone,ktorý má viac vonkajších stien ako byt v paneláku, nekúria mi žiadni susedia, 70m2 a 80 l bojler tiež 2 v DD5 to mám okolo 700 Eur/rok v SSD od Conte cez spol. výber, no občas i krb i ked je viac len ako záloha a relax @fidorka258
Odpovedať
Velmi dakujem za odpovede 🙂 @worker_falcon @duzu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?