Zelená voda v bazéne a nános

Zobraz úvodný príspevok
Pred par dnami sme napustili bazen, voda cistucka az na hmyz. Vcera sme.tam dali Marimex kapsule a zapli filtraciu, voda je zelena ( na foto to nieje az take ako naozaj) a na filtracii a vstupe do hadice je kadeco zelene nanesene. Neviem teraz z coho to je, neviete poradit? Kupat sa tam asi nie vsak?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@stefanby Ano aj my tak . Až nato , že decka naše už sú 18 a 22 a pištia, že je voda studená. Malé deti toto asi fskt neriešia.🙃 Tiež som všetko kúpila v zľave v zime . Bazén máme druhú sezónu . No minulý rok bola už v júni vyhriata voda a ani ma nenapadlo ju nejak dohrievať cez solár. Tento rok furt pršalo , bazén sa ešte len vytiahol, tak rozmýšlame nad solárnym panelom. Ja som tam napr.ešte nevliezla, lebo brrr. 😂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte. Máme bazén prvý rok, resp prvé tri dni. V pondelok sme napustili, pre vlastnú hlúposť sme kúpili len udržiavacie tablety (jednu sme dali hneď si plávaka), voda bola po 3 hod zelená, viď fotka. Na ďalší deň už bola taká hrozná, že sme ju vyliali. Dnes ráno sa bazén vyčistil, napustil, kúpila som včera chlór štart, dali sme podľa návodu. Voda už naobed bola zelená. Dali sme prípravok proti riasam, pustili čerpadlo, ale začalo liať. Ale neviem, či to môžu byť riasy. Voda je zo studne, podľa pruzkov máme PH ideálne. Čo sa týka železa, v týchto dňoch čakáme na rozbor vody, susedia ale vraveli, že mangan bol vyšší, keď oni robili rozbor.
Odpovedať
@katuska2709 akú farbu ma voda zo studne keď už po 3h sa zafarbi? Keď dávate studňovu vodu treba dat prípravok Studňa a ísť podľa návodu, zmakcit, úprava pH a chlór šok. Treba dat pieskovu filtráciu a nechať ju zapnutu, po nasadení chémii aj 24h
Odpovedať
@katuska2709 aká je tam filtrácia? Lebo ja tam vidím zaštuplovaný vývod na filtráciu...
Odpovedať
@tomcok voda zo studne ide čistá, dokonca aj keď si minulý týždeň syn napustil vodu do lavora v dome na niekoľko dní (topil legove loďky) tak ostala čistá. Ale vonku robí toto.
Odpovedať
@megdesign áno, vtedy sme mali vypnutu, potom sme ju napojili, ale nepomohlo to. Filter je klasický s papierovymi kartusami, čo dodávali k bazénu. Ani som filtrovať nestihla, lebo sa napustil a do 3 hodín, čo som na neho nepozerala bol zelený. Dnes s novou vodou a chlor štartom zozelenela, este nebol ani napusteny doplna
Odpovedať
@katuska2709 kartušovú filtráciu treba zahodiť čo najďalej a kúpiť pieskovú. Mám rovnaký bazén (kupujem každý rok nový) a mám vodu ako kryštál... Napustim vodou z vodovodu, dám do plaváka veľkú tabletu 3v1 a piesková filtrácia nonstop. Inú chémiu nedávam, len dopĺňam plavák tabletou... Ak je voda zo studne, treba dať prípravok na úpravu studničnej vody.
Odpovedať
Ja davam vodu zo studne bez pripravku. Po chlorsoku sa voda prakticky hned zafarbi do hneda, po asi 24 hod filtrovania je voda cista (15m3). Nasledne davam uz len maxi tablety do skimmeru. Ako povedali kolegovia, kupte si pieskovu filtraciu, budu to tie najlepsie investovane peniaze. cena sa vam vrati po par rokoch na tych kartusach.
Odpovedať
@katuska2709 a jste si jisti ze ta voda je cista i pri cerpani po xyz hodinach? A ze se Vam neceri neco z dna? Je ta studna vycistena/nova?
Odpovedať
@raziel628 studňa má cca rok, niekoľko mesiacov je na ňu napojený dom - nemáme vodovod. A fakt takáto voda mi do vodovodu nejde, používame ju aj na závlahu travnika - vtedy ide voda aj 2 hodiny, hlavne ak na ňu zabudnem. Ono po napusteni bola ok, potom zozelenela, teraz už je do hneda.
Odpovedať
@katuska2709 nerozumiem preco setrite na vode ked chemia na upravu a udrzanie studnicnej vody bude drahsia ako voda z vodovodu. Hlavne ked mate nafukovacku s malym objemom.
Odpovedať
@jozefsv lebo nemáme vodovod
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@katuska2709 tiez mam prvy rok bazen,6,5 m3,studnicnu vodu..voda je tiez kristalovo cista ale dal som do bazena po napusteni najprv 0,5 litra pripravku na studnicnu vodu(3eura),chlor sok 0,5 litra,pustil na 8hodin pieskovu filtraciu 4m3/hod..potom 1liter HCl na znizenie ph..odvtedy len tablety 4v1,casovac na filtraciu 4x2hod/den,zo sietkou a vysavacom raz za den vycistim bazen a je po 3tyzdnoch stale cista..ziadne velke peniaze na chemiu do toho nevrazam,iba to co treba a pritom mam studnicnu vodu
Odpovedať
ono to chce kazdopadne cas a naucit sa tak nejak co a ajak. tiez nam trvapo, pokial sme sa o vodu tak povediac neucili starat a teraz musim povedat, ze uz to tak hrozne nie je a voda nam vydrzi celu sezonu
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?