Zazimovanie bazenovej filtracie pentair

Dobry den, chcel by som sa poradit, ako spravne zazimovat filtraciu pentair, fotku mam k dispozicii, je tam aj solinator a a merac PH, kde si automaticky cerpa cez hadicku, ak sa meni hladina PH. Je tam na tej hornej trubke vlavo na obrazku aj sonda (pozlatena) to je ta cast s kablikom napravo od toho modreho ventilu hore na trubke. Chcel som sa spytat ci niekto mate podobnu skusenost.... Presny postup, co ako spravit zhruba viem, len som sa zasekol na tej sonde, ked ju mam vybrat, ci treba nejaky ventil zavriet a vybrat ju, alebo vypnut filtraciu a odcerpat vodu pod trysky a potom ju vybrat? lebo viem ze nema ostat sucha ta sonda, inac by sa pokazila. Nadobku, kam ju mam dat mam pripravenu. Dakujem pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja filtraciu najprv preperiem zafiltrujem a nasledne nou odcerpam vodu do odpadu. Hodim ponorku nech robi svoju robotu a venujem sa technolgii. Vyberiem sondu strcim ju do flasticky s vodou a odlozim a otvorim vypustanie cerpadla a filtracie. Odmontujem celu solinatora a vycistim od vodneho kamena ponorenim do silneho ph minus. Za ten cas je vsetko vypustene z technologie a je cas na vysatie vody z potrubia. To tobim vysavacom. Pockam kym hladina klesne. Nalejem zazimovaciu chemiu dam plavaky zatiahnem kryt a hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jedine:

Dobry den, chcel by som sa poradit, ako spravne z…
@jedine Odpustiť bazén, odmontovať sondu, vysať potrubia a zvyšky vody. Môžem sa zo zvedavosti spýtať, prečo to nedáte robiť Vášmu dodávateľovi bazéna, alebo technológie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Ja filtraciu najprv preperiem zafiltrujem a nasle…
@wolodymyr dakujem za rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od branodusek:

@jedine Odpustiť bazén, odmontovať sondu, vysať p…
@branodusek dakujem za rady, spravil som to podobne a uz je to zazimovane, robil som to preto sam, lebo pytaju za to cca 300 eur a na jar spustenie, to iste, takze som to radsej spravil sam...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od branodusek:

@jedine Odpustiť bazén, odmontovať sondu, vysať p…
@branodusek Neciem ci mas ty bazen ale cenovka je ozaj sialena ale na druhej strane to chapem ked zaratas cestu cas je to ok. Ale ak sa to naucis treba ti jednu ponorku a vysavac na mokro a je to otazka 20 min po poklese hladiny na pozadovanu vysku. Za usetrne ostane na velky kus kravicky na gril a par piveciek za odmenu.🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@branodusek Neciem ci mas ty bazen ale cenovka je…
@wolodymyr Brano ich sa tym zivi :-) a za 600 si kupis kravu i celu :-)
Odpovedať
mne boli tento tyzden zazimovat bazen chalani co mi ho robili tento rok na jar. Prve zazimovanie som mal v cene, ale podla toho co robili, tak neni problem to spravit zazimovanie buduci rok sam. Ked som sa ich opytal, kolko za to pytaju, povedali ze 100E, co mi pride ferova cena. Spustenie na jar tiez 100E plus "material", co bude u mna tak 200E, kedze mam 60m3 slana voda. 300E je nezmysel ale evidentne maju zakaznikov. Moji bazenari so 100E za spustenie na jar mi pride ferova cena, bavime sa o lokalite 2km od hranice Bratislavy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

mne boli tento tyzden zazimovat bazen chalani co …
@zacik 300 je vela 100 je malo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my to robíme tak, že prvé zazimovanie/štart je v cene bazénu a štandardne si pýtam okolo 150€. Samozrejme závisí, či máme aj odpúšťať vodu, alebo si ju zákazník odpustí sám. 300€ je fakt extrém a potom už chápem prečo si to chce niekto robiť radšej sám.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?