Voda z prameňa do bazéna

Ahojte majstri. Idem sa poradiť, na chate máme vodu zatiaľ len z prameňa ktorá síce nieje nejaká špinavá, ale občas vie byť zakalená a s pieskom. Chcel by som touto vodou napustiť bazén. Viete mi poradiť akú filtráciu a následne chémiu použiť aby mi voda nezničila bazén a zároveň vydržala letnú sezónu? Je to moja prvá sezóna s bazénom tak prosím majte pochopenie 🙂 Ďakujem
Odpovedať
@hamredom toho je veľa, zadaj do google
Odpovedať
@duzu je mi to jasné len úplne sa nevyznám a nemáme napr ani nejak silný tlak vody tak sa snažím poradiť 🙂
Odpovedať
@hamredom ak tam natečie čerpadlo na napúšťanie nepotrebuješ ,dobré je na protiprúd na plávanie, alebo na rôzne perličky, na čistenie,filtráciu a úpravu je iné na inom mieste,čerpadlo na vodu s prameňa potrebuješ napr. do domu či polievanie záhrady i do vyšších miest , pár vetami na všetko odpoved nenájdeš
Odpovedať
@duzu polievam s nou normalnou hadicou cize nejaky ako taky tlak tam je
Odpovedať
Profilova fotka
Ak nechcet mat piesok v bazene napusti inu nadobu kde piesok klesne a vodu odcerpaj samospadom ... nieco na sposob septiku. Netusim ci budes aj chemiu pouzivat a aku ale isto daj blokator tvrdosti vody a uprav PH inak zozelena za tyzden na istotu.
Odpovedať
@wolodymyr skvelý nápad, ďakujem 🙂
Odpovedať
@hamredom na zaciatok si kup plavak a daj do neho tabletu 4v1 a casom uvidis ci si ziada daco ine. Pieskova filtracia je samozrejmost.
Odpovedať
no ja osobne by som to asi neriskoval. a kde mas istotu, ze to vycistis poriadne ako treba? tolko roboty s tym. nemas inu moznost?
Odpovedať
@simiss33 bohuzial cakam na vyvrtanie studne a chcel som dcerke urobit radost 🙂
Odpovedať
@hamredom taky detail o akom bazene sa bavime? Murovanom co vydrzi desiatky rokov, alebo nadzemnej haraburde na 1-2 sezony?
Odpovedať
aj studnicna voda sa da upravit, doležitá je hlavne filtrácia, jedine piesková. Potom len udržiavat chlór na prijateĺnej úrovni a môžeš sa tam celú sezónu kupať.
Odpovedať
vodnefiltre sk
Odpovedať
Článok sa načítava...
@simiss33 nie su ani prvi ani posledni, co to takto budu robit. vsak to nie je zly napad, len tu vodu proste treba upravit, aby dobre bolo, to je jedina starost.
Odpovedať
@rkorba miesta je malo bude to bazen max 3m
Odpovedať
@packo01 je to dočasne nakoľko čakám na navŕtanie studne, ktoré je aktuálne neskutočná cenová ruina, takže preto min. túto sezônu chcem využiť tento spôsob 🙂
Odpovedať
@hamredom Mne sa to ako napad dost pozdava, len to ozaj treba vediet presne, ze co tam vsetko treba dat, aby ta voda nezacala chytat nejaky nechceny odtien alebo aromu. Ale verim, ze sa to podari vychytat. Ved to, ze neda sa vsetko proste hned, tak treba hladat aj nejake zalozne riesenia 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?