Uv lampa po 2 sezonach nefunkcna?

Profilova fotka
zdravim vas. mam uv lampu predimenzovanu k bazenu teda vykonejsiu ako treba k velkosti bazena. mame ju druhu sezonu teda 2 r. a vsetko fungovalo krasne. ale na konci sezony sa mi zacali enormne tvorit riasy v bazene. presne tak isto bola zapnuta aj 10 hod denne s cerpadlom ako dovtedy len akoby prestala ta uv lampa fungovat. opticky je funkcne teda svieti, nie je zanesene ani nic podobne. chemiu sme riesili ako dovtedy takze vsetko fungovalo az cca do konca vlanajsej sezony. neboli ziadne extremne tepla alebo neake zmeny. viem ze maju uv lampy zivotnost len neviem toto je prejav ze je po nej aj ked svieti a vsetko podobne? nemam problem kupit neonku dovnutra aby sme sa rozumeli len by som ju chcel kupit ak je tato zla. dakujem za info
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím, ako často prepierate piesok vo filtrácii? Štandardné UV lampy majú životnosť cca. 20-40 000hodín, závisí od značky.
Odpovedať
@tomas_varga nemam osobnu skusenost, ale pred kupou novej sa porad s predajcom. Nepredpokladam ze odisla tym sposobom, ze stale svieti a tak klesla jej ucinnost, ze je nefunkcna. Skor by som cakal vypalenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek myslite preprat ako cistit vo filtracii? a vypustit hadicou zaspinenu vodu s bordelom z filtra (backwash)? cca raz tyzdenne.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_varga Áno, to som myslel. Ak nerobíte pravidelný preplach, tak to som myslel, že je skôr príčinou rias, ako pokazená UVlampa. Ok, skúste si ju rozobrať a vybrať z nej trubicu, pozrieť, či nie je zanesená vodným kameňom. To mi napadá ako druhá možnosť. Ako písal @rkorba ak by bola vypálená, tak by vám hlásila chybu, nesvietila by normálne.
Odpovedať
Profilova fotka
@branodusek uv lampu som rozobral to bolo prve a pozrel trubicu. mam tu nerezovu a v nej neonku. krasne ciste vsetko az som bol prekvapeny
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_varga Skúste mi napísať aký je to model
Odpovedať
@tomas_varga tak potom funguje a problem treba hladat inde.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
no takze doplnim poznatky. aj ked trubica na oko fungovala jednoducho uz nemala taku ucinnost. kupil som novu trubicu a bazen je mesiac krasny a pri odporucanej pouzivam cca 20% chemie teda len tablety v plavaku nic ine a voda je krasnucka ako pred tym. takze jednoducho to je zivotnost uv trubice. pre info mam 30 kubikovy bazen kde by som mal dat podla navodu 30 az 60 mini tabliet a dal som 5... ale ano cerpadlo aj uv ide minimalne 10 hodin denne branodusek: je to klasika 75 w uv lampa moja je bouyea ci aka ale trubice su rovnake vo vsetkych takze 40e 75w trubica na 4 vyvody
Odpovedať
@tomas_varga keď som pozeral predajcov UV lámp (mám dom na studničnú vodu tak som to zvažoval ako jedno z riešení čistoty vody), väčšinou všetci píšu že životnosť UV lampy (trubice) je zhruba 1 rok. čo by aj cca zodpovedalo 2 letným bazénovým sezónam 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 presne ako pisete. 2000 hodin
Odpovedať
Diky za osobne skusenosti. Pred kupou UV lampy treba prihliadat najme na cenu ND a tym je nova trubica! Vieme ako je to s realnou vydrzou novych spotrebicov, ked pisu 2roky sme radi ked vydrzi rok a preto som si nasiel UV, kde trubica stoji 20E a kazdy rok ju mozem preventivne vyhodit a dat novu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?