Tepelné čerpadlo na ohrev bazénovej vody

Zobraz úvodný príspevok
Pozdravujem! Potrebovala by som radu ohľadom ohrevu bazénovej vody. Máme bazén s rozmermi 6 x 3- (24 m3, betónový, zapustený ovál). Dosiaľ sme používali okrem solárnej plachty jednoduchý solárny panel, ale ten sa nám, žiaľ, neosvedčil. Čítala som, že najefektívnejšie zo všetkých hľadísk je tepelné čerpadlo. Máte s ním nejaké skúsenosti? Ktorý typ by ste nám odporučili? Chceli by sme vyhriať vodu na 27- 30 stupňov, kvôli malým deťom. Taktiež záleží na tom, aby nebolo hlučné. Prípadne prosím o odporučenie nejakej osvedčenej firmy (blízkosť BA), ktorá takúto činnosť realizuje. Za rady a názory vopred ďakujem.
Odpovedať
1
2
Zdravím, je možné že pri tomto ochladení. Nieje schopne 9kw cerpadlo udržať teplotu odkryteho bazéna? Z 28 nám voda klesla na 23 a mám pocit že klesá ďalej. Prekrytie ešte nemáme. Bazén na 28-30cbm
Odpovedať
@spikerhc ako vidis na vlastnej kozi mozne to je. Ked mas cez den zamracene a v noci 13C, tak samozrejme chladne viac ako sa zahrieva. Odsleduj si vystupnu teplotu TC, mozno neohrieva.
Odpovedať
@rkorba no objednal som slnečnú plachtu zatiaľ. Uvidíme čo bude potom. Predsa len dni sú stále chladnejšie a tak bude rozumnejšie ho za 150€ zakryť ako kúriť do vzduchu…
Odpovedať
Profilova fotka
Ake tepelne čerpadlo kupit k bazenu (6x3x1,5 cca. 25m³ ) plastovy,zapusteny,izolovany s prekrytím. Potrebujem teplotu vody cca. 30⁰C, preferujem inventorovy system , pozeram po tychto TČ: 1. Poolex Silverline fi 70 - wifi 2. Fairland ComfortLine BPNR08 3. Rapid Mini Inverter RMIC08 Ak ma niekto s tymito skusenost ked aj negativnu,poprosim napište správu, dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Zdravím, prosím vás aký rozdiel teploty má byt pri vstupe a pri výstupe z tepelného čerpadla? Pretože u nás to je niekedy žiaden a asi raz mi ukázalo 1 stupeň. Vonku bolo cca 18 stupňov a voda mala 10. Čakal by som že to musí byt efektívnejšie keď tvrdia že sa dá kupacia sezóna predĺžiť o dva až tri mesiace 😄
Odpovedať
@spikerhc TČ môže byť aj v režime chladenia vody. Pri silnom prietoku je rozdiel teplôt vstup výstup čerpadla takmer nemerateľný.
Odpovedať
@henry_sk musím povedať že to trvalo cca týždeň z 10 na 27 stupňov. Cerpadlo šlo len cez deň samozrejme. Dopomohla aj bazenova roleta. Takze cerpadlo funguje a teraz keď dohrievame tak ukazuje bežne jeden stupeň naviac.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?