Steny bazéna

Ahojte, na jeseň ideme robiť bazén a rozmýšľam z čoho najlepšie postaviť steny bazéna. Prístup k bazénu je cez trávnik a chodníky okolo domu tak som rozmýšľal nad polystyrénovými tvárnicami ale tá cena sa mi zdá dosť prehnaná. Vzdialenosť od cesty je cca 30m tak s betónom problém nebude ale s materiálom jedine ručne. V jednej diskusii som našiel, že by sa to dalo vyšalovať zo styroduru. Táto varianta sa mi dosť pozdáva len by ma zaujímalo či má niekto skúsenosť so šalovaním so styroduru? Výska bazéna bude 1,5m a dľžka 7m. Vychádza to na dve tabule styroduru na výšku a veniec. Ak by boli nejaké rady budem vďačný. Dakujem
Odpovedať
@adamp91 ten styrodur potrebnej hrubky by ta vysiel viac ako tie polystyrénové tvárnice. Nevymýšľaj znovu koleso a sprav to ako všetci z debniacich tvárnic po obvode 20 a medzi technickou časťou a bazénom 30. Nezabudni dať dosť železa to je celá veda. Styrodur dáš z vonkajšej strany tvárnic aby si využíval aj objemovú hustotu betónu na akumuláciu Teplá prípadne chladu.
Odpovedať
Technická časť bude asi 3m od bazéna keďže tam mám šachtu tak ju využijem aby som nemusel robiť druhu. Stačí to urobiť z DT 20cm? Akú hrubku styroduru použiť z vonkajšej strany?
Odpovedať
@adamp91 tak potom supnes po celom obvode 20cm DT. Xps na ake mas peniaze, staci do 10cm a na neho z vonkajsej strany ako mechanicka ochrana nopovna, nopmi von. Alebo das napr 15cm a vyrezes do neho drazky na rozvody vody do trysiek a z skimera. Xps je drahy a je menej nasiakavy mozno by som tam dal soklovu dosku tiez sa tvari sko nenasiakava i ked je ale lacnejsia a ziadnu inu funkciu neplni.
Odpovedať
@rkorba a zvnútra netreba dávať žiadnu izoláciu? Stačí sieťka a kleber alebo lepšie omietnuť vapnocementom?
Odpovedať
@adamp91 vyrovnat DTecka klebrom, na to dulux a geotextiliu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Vedel by mi niekto povedať kvalitu celoročného nadzemného bazéna Marimex Orlando Premium ? Nikde nemôžem nájsť recenzie od zákazníkov. Dík.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?