Stavba bazénu s protiprúdom svojpomocne

Zobraz úvodný príspevok
Chceli by sme bazén na plávanie, nadzemný s oblozením stien drevom. Našiel som nerezovy bazen 5x2x1,1m cena 3300e, protiprúd s ohrevom uvažujem nejako vyrobiť cena 1000e, obloženie stien by bolo agátovými doskami + rošt bez povrchovej úpravy cena+nerez.šróby cca 500euro, prikrytie by bolo nejakou rolovacou plachtou cca 500e , zateplenie stien by bolo pur nástrekom, počítam 500e t.j. dokopy cca 5800e, ešte vidím úsporu v laminátovom prevedení. čo poviete?
Odpovedať
Profilova fotka
@karol6777 plastovy za 3500 komplet? Nejak malo, nie? Ja som pozeral plastove a idu po cca 3000 a k tomu 2-3 kubiky sucheho betonu na obsyp, technologia minimalne 1000. Ci tie ceny su uz aj s technologiami? Ja sa trochu tych plastovych bojim. Vela ludi strasi ze plastove bazeny na spojoch praskaju, no ci to maju aj podlozene faktami, alebo len "jedna babka povedala". Neviem.
Odpovedať
@pipulkoo ani nie 😄 Ebama má komplet set za 2300 (aj s technologiou) ako rozmer len 4,5x2,5 ale stačí nám. Deka 450 e, šachta plastová 400 takže zatiaľ to máme 3150 Eur ... 350 ešte na styrodur, suchý betén a drobnosti okolo ... dobre možno to nebude 3500 ale 3700 kým to spravím na komplet ale cca ...
Odpovedať
Profilova fotka
@karol6777 to by si mal super, keby sa zmestis do 4000. Segra davala laminatovy https://dom.bazos.sk/inzerat/11483890... a zatial su na necelych 5000 aj s dlazbou okolo bazena. Este prekrytie bude dobra palka. Vcera vecer som sa bol s malym okupat :-D
Odpovedať
Toto je nas.4m dlhy 2.17m siroky a 0.90m hlboky.cena cisto bazenu 840eur.
Odpovedať
ak sa môžem opýtať kde ste kupovali ? technologiu máte poriešenú ? tá Vás čo vyšla ?
Odpovedať
@emilia25 ak sa môžem opýtať kde ste kupovali ? technologiu máte poriešenú ? tá Vás čo vyšla ?
Odpovedať
@karol6777 Tiez cez bazos.A tiez Topolcany.Oni su tam 2ja.Ale dopravu ma drahu 2eur za km.Ale mame znameho tak sme sli s nim za 0.50eur za km.Tak nas cesta vysla len na 120eur.Muz sachtu vymuroval zo zamkovej dlazby zostalo nam kopu.Kupovali sme len filtraciu za 100eur plus trysky do bazenu 70eur.A chemia par eur v lidli.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@karol6777 ahoj, prosim ta, co si vsetko si ratal do tych 6000€ pri murovanom bazene. Ja mam tiez taku predstavu, ked som postudovala na streche forum, popozerala ceny, ale na stavebne prace mam 10 nazorov a 10 rozdielnych cien 🙂, takze tu som uz stratena, neviem to spolahlivo odhadnut 😞. A dalsia vec je, ze neviem na 100% vybrat ani bazenove vybavenie, lebo nieco neviem, ci to chceme/potrebujeme a nieco som si nie ista vykonom, napriklad protiprud. Poziadala som o ponuku a necenenie firmu, a vyzula sa z toho, ze mi nedaju ponuku, ale iba rozpatie v ktorom asi treba uvazovat o rozpocte, ze 18-24tis. €. No dakujem pekne a to som ich ziadala len o ponuku na zariadenia bez stavby. Uvazujem o bazene 7*3*1,5m, sladka voda + chlor, myslim, ze svetla nepotrebujeme a uvazovala som o masaznych tryskach umiestnenych na jednom schode, ktory by sluzil ako lavica. Mozno protiprud, zalezi od investicie. Tepelne cerpadlo neuvazujem, chceli by ste teraz v najblizsom case poziadat o slnecne kolektory aj s dotaciou a tieot by sluzili na zaciatku a konci sezony na dohriatie vody. Ak som v niecom mimo 😛 , budem vdacna ak ma nasmerujte, opravite. Dakujem 😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?