Plastove gulicky namiesto piesku vo filtracii

Profilova fotka
Zaujima ma o co "lepsie" su plastove gulicky oproti piesku vo filtracii.... a najma, na gulickach pisu ze nieje mozny spatny chod filtracie a teda cistenie filtracneho media... Ako sa potom "cisti" toto medium?
Odpovedať
@y2k Guličky sa perú v práčke. Vraj sú účinnejšie, ako piesková filtrácia. Ale ešte som ich neskúšal.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 To ze je na nich napisane ze sa peru v pracke viem ale… Ako casto sa maju prat? Neviem si to predstavit, rozobrat 50l sud kazdy tyzden? Alebo mesiac? Lebo piesok preplachujem raz za tyzden…
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, preco preplachujes piesok raz za tyzden? To je nejak zbytocne vela. Tie gulicky tusim raz za rok.
Odpovedať
@y2k kolega to mal chvilu, aj to vyhodil potom.... najlepsie filtruje sklo. Ja mam, a voda uplne tip top
Odpovedať
Profilova fotka
@matoztt To som tiez este nepocul …
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 Ani nie…podla potreby…a v takomto teple castejsie
Odpovedať
@y2k to co sl tym pieskom? Mam skusenost s pieskovo filtraciou v 5m3 bazene aj 40m3 a v oboch pripadoch pri dobrej starostlivosti sa perie piesok max 2x za sezonu
Odpovedať
@pistikus a co sa mu stane, ked ho vyperies 1x tyzdenne? Iba ti lepsie bude filtrovat vodu, znizi sa tym spotreba cerpadla a nestoji to nic len par minut casu, teda pokial je vsetko predpripravene ako ma byt a len sa pootoci 6 cestny ventil.
Odpovedať
Sklo je asi najlepšia voľba. A ja periem sklo vždy po vysavani s hadicovym vysávačom. Mame automaticky ale ten to nespraví tip top tak raz za dva týždne vydávam s hadicou a potom preperiem aj sklo
Odpovedať
@rkorba nic sa nicomu nestane. Zalezi samozrejme podla druhu prevazdky a teda ak do bazena pada vela necistot tak to treba preprat. Iba sa mi to zda ako zbytocny ukon, tak casto.
Odpovedať
Ja preplachujem vždy keď vidím,že zoslabol prúd na výtoku a to je veru aj každý týždeň... Navrchu piesku sa usádza sajrajt hlavne keď vydrhnem fóliu a stačí mi dať výplach na tridsať sekúnd, je vidieť aká mliečne kalná voda vyteká.
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc Rozumieme sa spravne ze preprat akoze prehodit ventil do inej polohy a vypustit sajrajt ano? Lebo dva krat za sezonu to by sa asi filtracia upchala… @dodok @rkorba Presne tak
Odpovedať
Článok sa načítava...
@y2k jasne, veď v tých tabletkách 5v1 je aj vlockovac a tie vlocky to upchavaju snáď najviac. A tak raz za dva týždne ti nieje take strašne
Odpovedať
Profilova fotka
Ake tablety? Aky vlockovac.... 😆🙃🙃😆 Kazdy si pise o svojom bazene... Resp. Kazdy si pod pojmom bazen predstavi ten svoj a pritom kazdy ma iny system, iny rozmer, ine zaspinenie, preto niekto cisti castejsie, iny menej casto, niekto pouziva tablety a iny nie.
Odpovedať
@lenkito10 presne tak o vlastnom, ale kazdy "pieskovy" filter funguje rovnako a ked tlakomer ukazuje pokles tlaku, treba to riesit. Koli tomu preplachu som si dal filter nad uroven zeme, aby som nemusel na stare kolena sa trepat do technologie. Bolo to podstatne drahsie, ale za komfort sa plati.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba v com to bolo drahsie?
Odpovedať
@y2k ze som vybudoval technologicku miestnost tak ci onak (protiprud, jacuzzi cerpadlo, vzduchovac... ) ale hlavne extra rury, hadice, tepelna izolacia a spojky. Celkovo navyse odhadom 300E (nezapocitany domcek na technologiu vratane prestresenia TC) oproti umiestneniu v technologickej, ale kazda instalacia je originalna moja duplom 🙂 . PS odpadovym chladom TC budem chladit pivo, foto neskor 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba jaaj takto 😎 ja ze to ze je filtracia nad hladinou obnasa nejake veci navyse aby sa furt neodvodnovala 😄
Odpovedať
@y2k mozes dat spätnú klapku ale znizi ti vykon cerpadla. Ked nechyta falosny vzduch, tak nema ako prist o vodu.
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez som o nich co to pocul aj som nad nimi premyslal, no tak ti poviem, zas som kupil piesok 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba pravda...prax ale ukazuje ze vzdy tam cosi vnikne/unikne...a potom sused ine nerobi len zavodnuje cerpadlo 😄 @jan84 ved prave...a este to je aj lacnejsia napln.... plus, stale mi nikto nenapisal ci sa mozu tie gulicky preplachovat tak ako piesok ci nie 😄 respektive co hrozi ak sa preplachovat budu ked je na nich napisane ze je to zakazane.... lebo ked sa preplachovat nemozu, neviem si predstavit kam sa podeje ten bordel ktory ja takmer kazdy tyzdne vypustam....
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k odkial sa ti tam nachadza tolko spiny? Pytam sa, lebo nas bazen spusteny od marca mal preplach piesku niekedy v juni a pisu ~ raz za mesiac.
Odpovedať
@y2k tak mu to na chuja urobili, ked zavodnuje 🙂 Preplachovat sa nesmu, lebo pri spatnom chode vody by ich tlacilo prec koli nizkej hmotnosti 🙂 Mam pre teba este jedno riesenie. Nechaj si piesok vo filtracii a kup si male balenie tvojich guliciek 😄 a daj si ich do skimeroveho kosiku. Bude to ako pred filter a uvidis ako sa ti budu chovat, popripade z casu na cas preperies v rukach a das report.
Odpovedať
mal som gulicky jednu sezonu a aj som ich vyhodil. nepride mi to moc hygienicke. a prat to stale sa nam tiez nechcelo. piesok je lacnejsi, raz za cas sa preplachne a hotovo. ale urcite castejsie ako dvakrat do roka. tolko bordelu co sa tam drzi je raj bakterii.
Odpovedať
Profilova fotka
@scapin takze chapem to spravne ze gulicky treba vybrat, vyprat v pracke a dat naspat zhruba tak casto ako sa preplachuje piesok? Povedze ze mozno raz za mesiac?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba gulicky v skimmeri asi budu branit dost filtracii a teda znizovat prietok....ale za skusku to stoji, dik 😎 @lenkito10 jaaak ze odkial? otvoreny bazen, kazdy den sa kupe kopec ludi, vlockovac v tabletach plus vlockovac navyse tak kazdy druhy tyzden...tam je tolko sajrajtu vo filtracnej nadobe nad pieskom uz po par dnoch....
Odpovedať
@y2k co bude branit filtracii? Ci mas gulicky v skimery, alebo vo filtry je v podstate jedno, ale je pravda ,ze to cerpadlo ma vacsi vykon na vystupe ako na sani.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba som to myslel tak ze necham ako je teraz, teda piesok vo filtracnej nadrzi a do sitka skimmera navyse pridam tieto gulicky -> to by znizilo prietok
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k mame iny bazen, inu filtraciu, inu chemiu, inu haved... netreba nam tolko preplachu, no budem vediet ze nie je bazen ako bazen a ze aj niektore s pieskovou filtraciou si vyzaduju casty preplach.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@y2k ja som tiez spekuloval nad tymi gulickami, lebo si neviem predstavit menit 160kg piesku vo filtracii. Mam v sachte nizku vysku (kvoli vysokej spodnej vode), tak asi budem p.icovat ked ho budem menit. Ale kolega ma odhovoril od tych guliciek. Dva roky mal piesok, po tych dvoch sezonach chcel piesok vymenit a tiez nebol nadseny tym vyberanim piesku, tak kupil gulicky. Mal ich len minulu sezonu a ze tento rok da zase piesok. Ze sa mu to nepacilo. Ze to ovela menej filtruje ako piesok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?