Kryt pre pieskovú filtráciu s čerpadlom k bazénu

Zdarec. Máme exteriérový nadzemný bazén s výškou cca 1,2m a priemerom 4,6m. Pri ňom pixľu s pieskovou filtráciou a čerpadlom - všetko je to prepojené bielymi flexi hadicami. Existuje na ten bordel pri bazéne nejaký typový kryt či box nech na to nemusíme pozerať, nech na to neprší a nesvieti slnko? Či si niečo mám vymyslieť a vyrobiť sám? Dík za rady.
Odpovedať
@toky1 kym postavis normalny bazen, tak to vydrzi, neplytvaj energiou a zdrojmi na blbosti 🙂
Odpovedať
@rkorba Normálny stavať nebudem na tuty. Keď sa mi tento spizdí tak na jeho mieste postavím poriadny altán. 🙂
Odpovedať
@toky1 a na staré kolená potom obchádzať v záhrade veľkú nepoužívanú jamu.. Súhlasím s tebou.. Zbytočne vyhodené peniaze.. Ale tiež mám ten modrosivý bordel pri bazéne.. Rozmýšľam, že na to vyrobím nejakú debnu, truhlicu, alebo aspoň striešku, nech na to nepečie slnko.. Zatiaľ len plán bez realizácie.
Odpovedať
@zicher Veru. Jednu jamu už podobnú mám. Bývalý majiteľ kedysi plánoval taký utopený skleník na možno meter do hĺbky. Takže mám na dvore jamu s betónovými stenami 3,5mx7mx1m s hlineným dnom.
Odpovedať
Kúpil som pôvodne koliečka, že zbúcham pojazdnú /aby som to v zime odtlačil do garáže/ skrinku na filter aj príslušenstvo-chémia, sieťka, atď. Núdzovo som to narýchlo potreboval prikryť pred dažďom tak som na to trepol zelený záhradný sud na vodu hore dnom a úspešne to používam núdzovo už štyri roky... 😄 Je dobrý aj na alko a nealko nápoje. Ale teraz rozširujem podestu na väčší bazén tak si sľubujem, že tú skrinku fakt ale fakt urobím. Možno... 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez by som to videl ako @rkorba 🙂 neriesit… a ked tak casom pri poriadnom bazene urobit poriadnu sachtu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som toto riesil dlhsimi hadicami ze cerpadlo komplet bolo v kute a na tri elka polozil dosku s linoleom navrchu.
Odpovedať
Máme niečo také, na plastovej palete a na zimu to dávame do pivnice. Vrchná strecha sa odklápa, keď ideme niečo riešiť s filtráciou tak si to otvoríme.
Odpovedať
@katarina09 Klobúk dolu. Vyhrali ste sa s tým.
Odpovedať
fuu tak toto už je trochu overkill 😄 Filtrácie majú mizernú životnosť, rozpadať sa začínajú hneď deň po záruke. Na tej mojej netesní 6-cestný ventil - voda prepadáva cez odpadovú hadicu. Tesnenie "pavučina" sa k tomuto typu nepredáva, ani filtrácia (Pro star 4 plus) sa už nevyrába. Vedia presne, čo robia. Kvôli blbému tesneniu musím kúpiť novú filtráciu. To som ale odbočil. Chcel som len, že príliš by som si tú filtráciu nemojkal, aj tak skape po 2-3 sezónach. J3bnúť to vedľa bazénu na slnko/dážď a nechať to tam aj cez zimu.
Odpovedať
@wratnik No mne tak ani nešlo o to, aby som chránil celý ten cirkus pred počasím a slnkom ako o to, aby som to nejako schoval. Vyzerá to ako bordel na smetisku - čerpadlo, filtrácia, hadice kristakrížom.
Odpovedať
@toky1 mame nieco taketo jednoduche
Odpovedať
Článok sa načítava...
@beabinna No áno, len to poskytuje krytie tým čerieslam proti dažďu a slnku. Ja som to chcel skryť aby som na ten bordel nevidel. Či na to svieti slnko alebo prší mi je vlastne vcelku jedno. Ale hej, stačilo by to obiť doskami a dať nejaké vráta.
Odpovedať
ak tak si vies zhlobit ci uz v dreva alebo wpc dosiek nejaku skrinku, alebo ak tak sa predavaju aj taketo plastove
Odpovedať
@seker47 ako toto nevyzera zle, len co to kostuje
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?