Krycia plachta na bazén

Ahojte, chcem sa spýtať tých čo majú bazén, či používate aj v lete kryciu plachtu, nie solárnu, napr. keď sa dlhšie nekupate, ste na dovolenke alebo je daždivé obdobie. Ak áno, je to tá istá ako na zazimovanie? Nie je problém s tým, že by sa voda pod ňou skôr pokazila? Filtrácia samozrejme funguje stále. Ďakujem
Odpovedať
na chate mame bazen a tam pouzivame.. kryciu plachtu som v obi kupoval a tou ho zakryvame, ked tam nie sme.. nemyslim si, ze by sa skor pokazila voda pod nou.. ale samozrejme, ze najlepsie je, ked sa filtruje, ked ma aj dost chloru.. ale za tyzden dva, co budete na dovolenke napriklad sa nic strasne nestane..
Odpovedať
My aj solárnu nechávame, vôbec to neriešim. Je podstatné aby bola voda zakrytá, ale aj tak tam muchy a kadečo nalieta. A keď je teplejší deň, tak odkryjeme, dám vodu do poriadku, pomerám ph a urobím čo treba
Odpovedať
@majkisper My sme minulý rok v lete prikryvali iba s tou solárnou, ale keďže tá presne nie je od okraja po okraj bazéna vždy nám tam po okrajoch napadalo dosť musiek a špiny. Preto rozmýšľame či by to nebolo lepšie prikrývať s tou krycou plachtou, teda aspoň vtedy keď sa dlhšie nekúpame.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Prosím ako čistíte po sezóne na jeseň a pred sezónou na jar kryciu plachtu na bazén? Okrem toho, že ju máme zaprášenú, je aj klzká od rias. Neviem, ako by som to vyčistila, je to veľký povrch, priemer plachty 300 cm.
Odpovedať
mne napada len rozlozit ju, zobrat nejake kartac a takto rucne pracne to dat na poriadok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?