Kde uložiť dnové potrubie

Ahojte. Staviam bazén a mám dilemu pred zaliatím spodnej dosky. Budem mať dnové trysky a niekde musím umiestniť 50mm potrubie, ktoré bude do nich ústiť. Budú tam aj kolienka a spoje. Najskôr som bol v tom, že potrubie zabetónujem v 20cm doske, no či nie je lepšie to dať do pieskoveho lôžka pod betón a cez dosku to bude len prechádzať, podobne ako prechádzajú stenové trysky. Niekto skúsenosť, alebo odborná rada? 🙂
Odpovedať
A pri stavbe základov domu sa potrubia zalievajú (ukladajú) do ZB dosky?
Odpovedať
@frantisekca no práveže nie. Ide totiž aj o to, že som videl rôzne návody, že mám vynechať 15x15cm drážku v doske do ktorej potom dodatočne vbetónujem potrubie atd atd.. To som nemal v pláne, ale zmiatlo ma to.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som podľa projektu uložil PN16 potrubie do pieskového 30cm lôžka pod dosku. Tunajší bazenári sa tomu čudovali, vraj je to bezpečnejšie dať do betónu. Ale to je Slovensko. Pri uložení pod dosku som však najprv spravil tlakovú skúšku na 3 BAR počas 24 hodín. Projektant mi ešte písal, že potrubie by malo byť natlakované aspoň počas betonáže dosky. Nuž veril som mu, keďže projektujú bazény po celom svete a inej kategórie ako je ten môj.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?