Bazen2

Ahojte,muz chce natriet dno laminatoveho bazena na cierno,ze aby to rychlejsie ohrialo vodu v bazene.Mate s tym skusenosti?Mame ciernu foliu bublinkovu ale ta ohreje max 5cm pod nou a spodok je studeny,tak chceme ist opacnou cestou.Tak dajte rady a tipy na znacku farby,alebo ci to je dobry napad.
Odpovedať
@emilia25 daj prestrešenie a takéto veci nebudeš riešiť. Co sa týka farby... ak sa ti to začne olupovat tak sa len potom budeš chytať za hlavu
Odpovedať
@spee16dee prekrytie? V dnešnej dobe nejde snáď pod 7000€ 😄
Odpovedať
@spikerhc popravde neviem kde sa to hýbe teraz. Ja som takto pred v rokom kúpil na bazén 6×3m za 2700€. Sám som montoval. Nieje to úplná kvalita ale účel splní.
Odpovedať
@spee16dee no mne prišla cenová ponuka len na roletu za 7800€ 😂 hrozné niečo… našťastie sa mi podarilo z druhej ruky skoro novú aj rozmer pasoval 🙏🏻
Odpovedať
Profilova fotka
Farba sa na lamine v bazéne VŽDY odlúpne ...
Odpovedať
Profilova fotka
Nie, rozhodne nenatierať dno bazéna.
Odpovedať
@emilia25 Nie je to dobrý nápad. Čierne dno nebude zohrievať vodu, alebo len veľmi slabo. Infračervené lúče nepreniknú hlboko cez vodu, v 2 metroch už nie je takmer žiadne IR žiarenie. Neviem, aký je hlboký ten bazén, ale ak má aspoň 70 cm, tak ohrev od slnka takýmto spôsobom ani nezbadáš. Oveľa efektívnejšia je tá bublinková fólia na povrchu. Jasné, že ohreje len povrch vody, lebo bazén zohrieva zhora tá fólia tým, že absorbuje slnečné žiarenie. Nie je problém vodu potom premiešať. Ak chceš naozaj zohriaty a teplý bazén v celom objeme, musíš mať nútený obeh vody a elektrický alebo solárny prietokový ohrev. Neviem, akú farbu tam chcete dať, ale bežná farba sa skôr či neskôr olúpe. Existujú dvojzložkové epoxidové farby na bazény, ale modré. Neviem, či zoženiete čiernu. A nie sú lacné. Takže škoda nákladov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?