Zateplenie balkona

Dobry den, chceme si dat zateplit balkon balkonovymi plastovymi roletami (nie sklom) - viete mi, prosim, poradit nejaku serioznu firmu, ktora takto zatepluje balkony (okres Pezinok)? Osobne som kontaktovala 3 firmy, no ziadna sa neozvala spat. Balkon je cca 10m dlhy. Vopred dakujem za kazdy tip 🙂
Odpovedať
@tinns BAlkón sa nezatepľuje sklom či nejakými roletami, ale tepelno - izolačným materiálom (EPS, min. vlna a pod.). Ty asi chceš urobiť niečo iné - pravdepodobne uzatvoriť či preskliť balkón. Skús konkretizovať, čo vlastne chceš. A aké rolety máš na mysli?
Odpovedať
@chrobak7 uzatvorenim a presklenim a dodatocnou dostavbou bocnych stien a izolaciou skar a medzier, sa ten balkon predpokladam aj zatepli... nemyslim si, ze hrat sa so slovickami bolo skutocne potrebne, ked spomeniem balkonove plastove rolety... Snad ti foto pomoze porozumiet tomu, co chceme a hladame... Mas aj konkretny navrh alebo tip?
Odpovedať
@tinns Aha, už rozumiem. Nevedel som, aké rolety máš na mysli. Viem o jednej firme, čo to robí: https://www.balkon.sk/rolety-na-balkon/ Alebo treba hľadať firmy, ktoré robia zasklenia balkónov.
Odpovedať
a povoleni su mas? nie vsade sa tvaria benevolentne
Odpovedať
@vrajmantak mas tip na firmu/spolocnost, ktora podobne "zasklenie" robi? to bola (je) moja otazka... 😒
Odpovedať
Profilova fotka
Treba na nieco taketo povolenie od obyvatelov domu?
Odpovedať
@wavrinecova12 myslim, ze je to rozne - u nas postacuje ohlasit to na bytove druzstvo, nie je potrebny ich dodatocny suhlas alebo povolenie od susedov
Odpovedať
@wavrinecova12 Ako kde. Zvyčajne je na to potrebný súhlas väčšiny vlastníkov domu, lebo fasáda a obvodový plášť domu je spoločným vlastníctvom. Ale kopec vlastníkov bytov si to urobí a nikoho sa nepýtajú.
Odpovedať
@tinns Bytové družstvo je správca vášho domu? Alebo to je družstevný byt a ty nie si vlastníkom? Lebo správcu do toho nič, nie je to jeho dom, on ho len spravuje.
Odpovedať
@chrobak7 sme vlastnici bytu, no a SBDO ma byt informovane o podobnych zmenach - preto som napisala, ze je to asi vsade rozne
Odpovedať
Profilova fotka
@tinns no lebo rodicia si chceli spravit nieco take ako si dala na obrazku a maju stale problem s dvoma susedmi, nechcu im to povolit. No oni su spolocenstvo vlastnikov bytov. Neviem ako im v tomto pomoct @chrobak7
Odpovedať
@wavrinecova12 Treba si uvedomiť, že bytovka je spoločné vlastníctvo. Spoločné vlastníctvo spoločných častí domu, t.j. fasády, obvodovej steny, a iných konštrukcií. Takže vlastník bytu si nemôže len tak niečo urobiť na fasáde, ako si zmyslí. Podlieha to súhlasu ostatných spoluvlastníkov a je jedno, či je dom v správe SVB alebo nejakého správcu. To, že inde to spoluvlastníci neriešia a každý si môže robiť čo chce, neznamená, že to môžu robiť aj tam. Naopak, treba pochváliť vlastníkov, že im ide o vzhľad bytovky a nedovolia rôzne ad hoc úpravy na fasáde. Takže ak s tým ostatní nesúhlasia, nedá sa pomôcť. Nie je to vymáhateľné. Treba si kúpiť vlastný dom, tam si môže vlastník robiť čo chce, pokiaľ je to v súlade so stavebnou legislatívou.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@chrobak7 samozrejme s tym sa rata, oni si chceli spravit nieco podobne ako mala pani vyssie na obrazku, no susedia to neschvalili, potom chceli len taku striesku nad balkonom, ked ze tam pali slnko a hlavne sused o 2 poschodia fajci na balkone a hadze spaky na zem. no ani to im nepreslo :/
Odpovedať
@wavrinecova12 Bohužiaľ, to je tá nevýhoda bývania v bytovom dome - že je človek obmedzený pri takýchto činnostiach z dôvodu spoluvlastníctva. Ale na druhej strane je to aj dobré. Keby rodičia mali drzých susedov a tí by začali montovať na fasádu klimatizácie, satelity, rôzne držiaky, sušiče .. potom ten dom vyzeral hrozne.. ako tento dole.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?