Zaseknute balkónové dvere

Ahojte, zasekli sa nám balkónové dvere a nejdu otvoriť. Kľučka sa otáča normálne ale keď chcem otvoriť tak je zaseknuta vrchná časť balkónových dverí. Dvere sa neotvaraju na vetračku, iba normálne. Vopred ďakujem za radu
Odpovedať
@kevin_ a neostal nikto na nekrytom balkone cez búrku? vieš koľko je typov ? a ty píšeš ako zesekol sa mi volant na červenom aute
Odpovedať
Buď mierne nasilu-zapáčiť zvrchu medzi dvere a rám napr.veľkým šrobovákom a zatlačiť dole, alebo ak to ešte ide spustiť dvere dole. Vytiahnuť smerom hore plastovú krytku na spodnom pánte a imbusom vloženým zvrchu do pántu ich spustiť dole až kým nepôjdu otvoriť. Najskôr však pomôže hrubá sila na správnom mieste-možno aj do strany a po otvorení poriadne naštelovať..
Odpovedať
Profilova fotka
Ked idu otvorit normalne tak iba dostelovat kovanie. Mozno vyskocil prevodnik otvarania noznice na hornom pante. Alebo zaseknuta poistka proti vypadnutiu kridla. Kazdopadne sa to da nastavit len kazde kovanie ma iny sposob.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto sa nám takisto stalo, ale nešlo to inak ako vypáčiť šrobovákom. Akože pokazil som ich, to áno, ale tak bohužiaľ, inak sa proste nedalo. 🤔
Odpovedať
@wolodymyr Podľa popisu sú dvere len otváravé a nie sklopné...
Odpovedať
@duzu keby niekto zostal na balkóne tak to neriešim asi takýmto spôsobom 😉 neviem ako podrobnejšie ti to ešte opísať ale aj tak je to zbytočné.. Nájdu sa ľudia čo vedia normálne odpovedať 🙂
Odpovedať
@dodok skúšal som ich spustiť úplne dole ale nepomohlo.. Silou to moc nechcem aby som to ešte viac nezničili. Ale vďaka za radu
Odpovedať
Profilova fotka
@dodok precitaj si otazku poriadne😉
Odpovedať
Asi by si sa mal spýtať dodávateľa balkónových dverí. Otázka - dvere sú inak presne v rovine ? Nepoklesli ? Náhodou nevieš od koho je kovanie ?
Odpovedať
@zdenkonr robili mi to už dve firmy..jeden mi posunul celé dvere a keď došiel druhý majster tak nadával, že to zle urobil.. Raz sa pokazil spodný rohovnik, potom stredový a teraz to bude zrejme ten vrchný 😄 budúci týždeň sa majú dôjsť na to pozrieť tak uvidím.. Volal som toho co to naposledy robil tak hádam už bude pokoj
Odpovedať
@kevin_ Napíš ako si dopadol. Ja som až na jednej nemeckej stránke našiel, ako to správne robiť. Na rám nalepili pásku, zavreli okno, obtiahli ho ceruzkou a po otvorení bolo vidieť, ako je mierne na krivo. Bolo to krásne vidieť.
Odpovedať
@zdenkonr no tak zasekol sa posuv na vrchnej strane.. Spustil dvere úplne dole, vybral z horného rohu taký kolík a dvere zhora vypáčil. ( nič nie poškodil) Vybral ten posuv, ktorý bol zaseknuty, nastavil a namazal nejaké časti a všetko ide úplne ľahko. Zatiaľ fungujem bez tej časti, ktorá bola zaseknuta ale tá nie je až tak podstatná.. Objedná to a príde to ešte nahodiť
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dúfam že ti to potom bude dobre slúžiť
Odpovedať
@zdenkonr ďakujem, dúfam, že áno. Hádam už s tým nebude problém lebo už sme tam menili pomaly všetko 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?