Citronovy muskat - rozmnozovanie

Ahojte, dostala som citronovy muskat a rada by som si ho rozmnozila. Vedeli by ste mi prosim poradit ako na to, nie som velmi skusena v zahradnictve. Velmi som sa toho o jeho rozmnozovani na nete nedozvedela, kedze toto nie je klasicky muskat. Ak je to odrezkami, tak tie treba dat najskor do vody, aby pustili korene, alebo dat hned do zeme? Dakujem za kazdu radu 🙂 Fotka je ilustracna.
Odpovedať
uplne v pohode zakorenuje odrezkami vo vode. Na zimu odporucam najst mu chladnejsie a velmi svetle miesto na zimovanie, pri izbovych teplotach a slabsom svetle sa zacne vytahovat a oslabne. V lete pestovat vonku a davat pozor na zalievku. Povodom je z juznej Afriky, prisposobeny na minimum zrazok, takze zalievka az ked poda zacne presychat. Neznasa premokrenie pody
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 odrezky by nebolo fajn nechat vo vode v nejakej flaske napriklad od piva? nevyzenie tak korene o cosi skor?
Odpovedať
@uhrovkova vsak pisem odrezky zakorenuju vo vode. Cize strcit do vody a cakat kym vyzenu korene. Je jedno ci pouzijes flasu od piva alebo krystalovu vazu po babke, hlavne, ze tam bude voda.
Odpovedať
@zita19 dakujem velmi pekne, skusim nechat zakorenit vo vode. Avsak v byte bude asi problem najst na zimu chladnejsie svetle miesto, skor len izbovu teplotu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?