Balkon s finskym zasklenim - svetelnost

Ahoj, Nedavno mi dorobili finsky system na balkone. Mam ale pocit ze mi to celkom znizilo svetelnost v byte. Vyska konstrukciie na uchytenie okien + zakrytie medzery v zabradli a ani sa nenazdate a spolu to je aj 50cm zakryteho priestoru, co celkom ovplyvni svetelnost. (interier zas nie je az taky tmavy, ako na fotke ) Otazka je ze co teraz, je s tym mozne nieco urobit? Kludne by som to dal aj rozmontovat a pripadne znizit povodne zabradlie aspon o tu medzeru a objednat vacsie okna. Alebo nejake ine napady? Vonku je krasny den a ja sa tu citim ako v pivnici. dakujem.
Odpovedať
@yoboi no sak vyzera, ze mate nato celkom tucny rozpocet ked by ste to nechali znova rozmontovat, tak v com je potom problem ? nechapem, co ste ocakavali ? nepovedali vam ze medzera bude zakrtyta ?nedostali ste na vyber ? profilov je dost aj mensich ...aj bezramovych ...stacilo si len vybrat ... preco ste to nechavali zasklievat ?
Odpovedať
Ved prave sa pytam co sa s tym da robit, samozrejme ze sa to da vyhodit a premysliet lepsie od znova, na to by som aj sam prisiel. Povedali ze medzera bude zakryta ale nevedel som ze tie samotne konstrukcie na uchytenie okien budu take vysoke a ze to az tak ovplyvni svetelnost. Profil v okne ma cca 3cm co je v poriadku. Mozem poprosit nejaky link na nizsie profily? vdaka
Odpovedať
@yoboi kto vam to robil ? lebo mne robili zasklenie, ale predtym som bol na pobocke a presne mali vystavene komplet ako to vyzera ...tak sa dalo vybrat ... ja som to bral ale s ramom aj ked bez ramu to vyzera super ale fuka u nas na kopci tak, ze moc som tomu neveril, i ked susedia to maju ...ale cena tiez ina ... pochybujem, zeby ste to vyhodili a dali nove ... ked ano, oslovte priamo aktualneho dodavatela, mozno ma aj iny druh ...len ste nedali poziadavku pred tym mozno ...
Odpovedať
@yoboi neviem na akom ste poschodi...ale nebolo by lacnejsie dat zmenit vypln balkonoveho zabradlia za nieco priehladnejsie? A vytiahnut zaluzie na oknach?
Odpovedať
@mellie111 Ak by sa to dalo tak by to mohlo byt riesenie, prave nad tym tiez uvazujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?