Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Zdravé a moderné trendy pri bývaní a rekonštrukcii

Chceme pekne bývať, a pritom ušetriť čas, peniaze a kladieme dôraz aj na ohľaduplnosť voči životnému prostrediu.Hľadáme spôsoby, ako postaviť moderný, zdravý a praktický dom z dostupných materiálov. 

 

Ideálnym riešením je suchá výstavba so sadrokartónom, ktorá sa stáva čoraz obľúbenejším stavebným spôsobom pri výstavbách a rekonštrukciách domov či bytov.

Sadrokartón ako stavebný materiál sa po prvýkrát objavil koncom 19. storočia. Jeho hlavnou zložkou je sadra. Je to prírodná hmota, ktorá jerecyklovateľná neutrálnu vôňuje nehorľavá a priateľská voči životnému prostrediu. Vďaka pórom dokáže v prípade potreby nasať vlhkosť a naopak, pri suchom vzduchu ju uvoľniť, čím zaručí vyhovujúcu klímu. Sadrokartónové dosky sú jednoduché na montáž, šetria priestor a sú ľahko demontovateľné. Prácu s nimi zvládne aj zručný domáci majster. Výstavba je dvakrát rýchlejšia ako tradičné murovanie. „Rekonštrukciu a výstavbu pomocou sadrokartónových dosiek oceníte najmä vtedy, keď práce prebiehajú počas bežného chodu domácnosti. Stavanie so sadrokartónom je jednoduchšie, rýchlejšie a nevzniká pri ňom toľko odpadu“, hovorí Róbert Vinca, produktový manažér pre sadrokartónové systémy Rigips.

 

Pre príjemné a zdravé bývanie sú dostupné na trhu už aj sadrokartóny, ktoré dokážu zlepšiť kvalitu ovzdušia v interiéri. Novinkou je sadrokartónová doskaActiv’Air®, ktorá zachytí formaldehyd, najrozšírenejšiu znečisťujúcu látku vo vnútornom ovzduší,premení ju na neškodnú a zároveň zamedzí jej spätné vylučovanie. Doska dokáže znížiť koncentráciu formaldehydu v miestnosti až o 70%. Účinnosť látky Activ’Air® bola overená akreditovanými laboratóriami EUROFINS a Vito podľa ISO 16000-23 a aj meraním Štátnym zdravotným ústavom v Prahe. Sadrokartónové dosky s Activ'Air® je možné uplatniť rovnako ako bežné sadrokartónové dosky v podhľadoch, priečkach či predsadených stenách.

Cena tiež milo prekvapí.V izbe s rozlohou 15 m2 zaplatíte za Activ’Air® len o 15 eur viac, ako za bežné sadrokartónové dosky. Cenu si jednoducho môžete vypočítať aj na praktickej kalkulačke na stránke www.acitv-air.sk.

Rady, postupy a praktické ukážky ako si poradiť so sadrokartónom, môžu nielen odborníci, ale aj domáci majstri v Technickej akadémii Rigips. V školiacich strediskách v Prešove a Bratislave pravidelne organizujú odborníci zo spoločnosti Rigips dni otvorených dverí určené pre verejnosť.   Video si môžete pozrieť tu.

 

Moderné riešenia a kvalitné materiály, to ponúkajú špičkové produkty od spoločnosti Rigips, ktorá pôsobí na slovenskom trhu už 20 rokov. Od mája 2015 budú ich produkty ľahko dostupné už aj v novootvorenom obchodnom centre  BAUHAUS, pri bratislavskom letisku .

www.rigips.sk

foto: Rigips

Pridané 4. máj 2015  •  Páči sa mi to
pr_clanok  
Pridané 4. máj 2015